title-ecclesia

Ювілей єпископа Яна Пурвінського
Усі правлячі єпископи Римсько-Католицької Церкви в Україні (окрім єпископа Яна Нємца), численні священики й монахи Київсько-Житомирської Дієцезії а також численні вірні зібралися сьогодні в кафедральному храмі святої Софії в м. Житомирі, щоб дякувати Богові за дар 75 років життя Його Преосвященства єпископа Яна Пурвінського.
Урочисту Службу Божу об 11 годині очолив сам ювіляр. На її початку Апостольський Нунцій в Україні Архієпископ Іван Юркович зачитав слова привітання від Святішого Отця, де між іншим можна було почути, що Вселенський Архієрей посилає єпископу Пурвінському сердечні і щирі вітання, духовно єднаючись з його подякою Христові, Найвищому Священикові за численні благодаті, отримані впродовж довгого священицького і єпископського служіння Церкві в Україні. «Святіший Отець шле побажання на щораз плідніше церковне служіння, випрошуючи для Вас, єпископе Яне, за материнським заступництвом Пресвятої Діви Марії, подальші небесні винагороди та посилає Вам з серця особливе Апостольське Благословення, яке охоче поширює на осіб, довірених Вашій пастирській турботі та  тим, які беруть участь в  ювілейному святкуванні.

У проповіді, виголошеній ординарієм Луцької Дієцезії Маркіяном Трофим’яком, згадувлося про нелегку дорогу єпископа Пурвінського до священства, а також його відвагу, бо «....не залишився у спокійній Латвії, де були менші переслідування за часів комуністичного режиму, а наважився приїхати в Україну, до людей, що потребували Бога і Його Слова».


На завершення Служби Божої Його Високопреосвященство Архієпископ Мечислав Мокшицький від імені Конференції Єпископів Римсько-Католицької Церкви в Україні привітав єпископа Яна з ювілеєм, нагадуючи, що перший раз він був в Житомирській катедрі 18 років тому саме на єпископських свяченнях Владики Пурвінського. Архієпископ Мокшицький подарував єпископу Яну медальйон із зображенням Богородиці, освячений  Слугою Божим Йоаном Павлом ІІ. Прозвучали також вітання від сусідів, житомирських Владик: Архієпископа Української Православної Церкви  Ізяслава, єпископа Української Автокефальної Церкви Володимира, від Президента України і Уряду, а також від місцевої влади міста Житомира. Урочистість завершилася святковим обідом в відпочинковому таборі «Карітас-Спес»  с. Зарічани.


фоторепортаж з ювілею

О. Павло Вишковський ОМІ
 
Історія дієцезії
Єпископи
Прокатедра Київ
Катедра Житомир
Дієцезіальні комісії
Навчальні заклади
Релігійна діяльність
Деканати та парафії
Ордени і Згромадження
Чин дів
Рухи та спільноти
Санктуарії
 
 
Copyright © 2008-2018. Київсько-Житомирська дієцезія. Power by: ArtGattino