title-ecclesia

Понад 700 підписів зібрано, щоб віддати храм св. Миколая у Києві
Що об’єднало цих людей?
Вони хотіли побудувати Храм Господній.
Вони його побудували.
А яка ситуація сьогодні?

8 грудня 1896 парафіяни храму Св. Олександра звернулися до Київського Губернатора з клопотанням про побудову нового храму. Вони писали, що один храм не може вмістити всіх бажаючих прийти на Богослужіння. «Такое лишение весьма чувствительно для людей, ищущих утешения в слушании Слова Божия и в исполнении своих религиозных обязанностей. И кроме того вредно отзывается на нравственной жизни населения вообще, а в особенности – подрастающих поколений. Заботясь о удовлетворении этой насущной духовной потребности нашей и наших семейств, мы возымели горячее желание … воздвигнуть в городе Киеве новый каменный приходской костел в имя Св. Николая на средства, которые предполагаем  собрать между собою по подписке». Перше Подання підписали 864 особи. Це представники різних прошарків населення: дворяни і селяни, купці і предствники інтелегенції, високоосвічені і малограмотні.

Що об’єднало цих людей?

Вони хотіли побудувати Храм Господній.

Вони його побудували.

А яка ситуація сьогодні?

Вже скільки разів парафіяни храму св. Миколая писали листи та звернення, в яких  просили  віддати їм храм, в якому можна було б  молитися, але нічого з того не вийшло.

А віра в те, що все- таки храм буде їхнім, не покинула серця людей. Вони знову пишуть листи, і цим разом - до Президента України, Прем’єр -міністра України і мера міста Києва. Під даним  листом підписалося понад 700 осіб з парафії св.  Миколая.

Віримо і надіємося, що цим разом їх почують.

 

Нижче подаємо лист - звернення.

 

 

Римсько-Католицька Церква

Парафія Св. Миколая, м. Київ

 

Києво-Житомирська Дієцезія

 

 

       
 
 
   

 

 


Україна, вул. Червоноармійська, 75, м. Київ

 

№ _______

від ___ вересня 2009 р                                                                                Президенту України

                                                                                                                      пану Ющенку В.А.

                                                                                                                      Прем’єр-міністру України

                                                           пані Тимошенко Ю.В.

                                                           Меру міста Києва

                                                                                                                      Пану Черновецькому Л.М.

Про повернення віруючим

будівлі костелу св. Миколая

в м. Києві

Вельмишановний пане Президенте!

Вельмишановна пані Прем’єр-міністр!

Вельмишановний пане мер!

До Вас звертаються парафіяни костелу св. Миколая, що по вул. Великій Васильківській (кол. Червоноармійській), 75 в м. Києві.

Наш парафіяльний храм був побудований видатним архітектором В. Городецьким в кінці ХІХ - на початку ХХ сторіч на кошти, зібрані римсько-католицькою громадою. Тривалий час він слугував за призначенням – для проведення богослужінь та інших релігійних потреб громади.

В 30-тих років минулого сторіччя тогочасний тоталітарний режим, репресувавши священиків, забрав будівлю, перетворивши спочатку на склад, потім на архів. З того часу культова споруда – костел св. Миколая – використовується не за призначенням. Нині в приміщенні храму розміщений Національний Будинок органної та камерної музики України ( надалі – НБО КМУ).

Вже на початку 50-х років віруючі звертались до влади з проханням повернути храм релігійній громаді, але тодішній режим визнав такий крок політично недоцільним. І лише в 1992 році, після тривалої молитви і звернень вірних до влади, в приміщенні костелу св. Миколая було дозволено відправляти богослужіння у вільний від проведення концертів час.

Водночас господарем будівлі донині залишається НБО КМУ, хоча давно існують всі необхідні законні підстави для розв’язання цієї справи – є Закон, відповідні Постанови та Доручення, підписані вищими посадовими особами України, не вистачає лише доброї волі тих, хто має прийняти і – головне – виконати рішення про повернення будівлі костелу св Миколая громаді віруючих. Ми готові взяти на себе відповідальність за неї – провести ремонт та надалі постійно підтримувати її в належному стані. Гарантуємо також можливість проведення в приміщенні костелу св. Миколая концертів НБО КМУ після його передачі парафії.

6 грудня 1909 року костел св. Миколая був освячений. Наприкінці поточного року святкуватимемо 100-ту річницю освячення храму. Протягом всього 2010 року, згідно з спеціальним Декретом Папи Римського Бенедикта XVI, віруючі можуть отримати повний відпуст у нашому храмі. Але поки що всі дні, крім неділі, двері храму зачинені для них.

Звертаємось до Вас і просимо повернути будівлю костелу св Миколая віруючим. Віримо в Вашу добру волю вирішити цю справу. Впевнені, що повернення віруючим костелу св. Миколая стане благословінням для Вас, Вашої родини та всієї України.

З повагою, найщирішими християнськими привітаннями і надією на допомогу.

            Голова парафіяльної ради                                       Станіслав Григорук             

Настоятель парафії                                                  о. Павел Томис

Віруючі релігійної громади                                     (всього _______ підписів)

Додаток №1. Підписи парафіян на ____ аркушах.
 
Історія дієцезії
Єпископи
Прокатедра Київ
Катедра Житомир
Дієцезіальні комісії
Навчальні заклади
Релігійна діяльність
Деканати та парафії
Ордени і Згромадження
Чин дів
Рухи та спільноти
Санктуарії
 
 
Copyright © 2008-2018. Київсько-Житомирська дієцезія. Power by: ArtGattino