title-ecclesia

Приміційна Свята Меса о. Михайла Піщика в Житомирі

IMG_4213

23 липня в кафедральному храмі св. Софії в Житомирі відбулась приміційна Свята Меса, яку очолив неопресвітер о. Михайло Піщик. Син цієї землі, який отримав свячення 8 липня в конкафердальному храмі св. Олександра в Києві з рук єпископа Віталія Кривицького. Святу Месу з отцем – неопресвітером співслужив його рідний брат – о. Ян Піщик, який працює на Харківщині. Ця родина має трьох священиків, один з братів служить в АТО, захищаючи кордони Батьківщини.

В привітальному слові о. Віктор Маковський настоятель храму щиро вітав о. Михайла, бажаючи сіяти Слово Боже « в пору і не в пору», не чекаючи миттєвих результатів. Священики. Які служили в радянські часи в Житомирі, не покладаючи рук, невтомно служили людям на славу Божу. А їх плоди бачимо сьогодні ми, коли наші храми заповнені, де є діти та молодь.

IMG_4226IMG_4228

В проповіді, яку проголосив о. Віктор, як приспів повторювалась істина про те, Бог зробив все "дуже добре". «…Світ був створений добрим і така його початкова природа. Що ж сталося? Звідки з'явилося в світі зло? Як його пояснити? Як виправдати Бога, адже від Нього все бере свій початок! Господь говорить сьогодні, що ворог людини зробив це. Отже, зло таїться там, де можливий ворог, тобто - особа котра вільно визначається проти людини. Ні, тут не говориться, як хотілося б думати, лише про диявола. Ворогом людини може бути також інша людина, в принципі - кожна істота обдарована свободою. Ворог людини - це заразом і ворог Бога.

Це не добро причаїлося - це добрі соромляться бути добрими. У другому читанні ми чули: "Так само й Дух допомагає нам у наших немочах; бо ми не знаємо, про що маємо молитись, як належить, але Сам Дух заступається за нас невимовними зітханнями". В цьому є велика частка істини - ми не знаємо навіть про що молитися! Тому треба нам сподіватися на Духа, Який молиться в нас.

IMG_4232

Сьогодні світ противиться, коли Церква називає гріх – гріхом а не чеснотою. …Так, ми всього лише насіння - завдаток майбутньої слави. Ми - лише гірчичне зернятко, якому ще рости і рости. Але не сумнівайтеся! Зло не може перемогти на віки. Зло існує, поки можливе існування "ворога". Доля зла обмежена тимчасовістю і смертністю людини, а доля добра - вічна, вічністю і нескінченністю Бога, яким все створено, і сотворено є "вельми добре".

IMG_4234IMG_4250IMG_4256IMG_4265IMG_4281IMG_4292

На завершення Святої Меси о. Михайло уділив всім присутнім приміційного благословення, яке прирівнюється до Папського, і з яким пов’язана можливість отримати повну індульгенцію.

ФОТО

 

 
Історія дієцезії
Єпископи
Прокатедра Київ
Катедра Житомир
Дієцезіальні комісії
Навчальні заклади
Релігійна діяльність
Деканати та парафії
Ордени і Згромадження
Чин дів
Рухи та спільноти
Санктуарії
 
 
Copyright © 2008-2018. Київсько-Житомирська дієцезія. Power by: ArtGattino