title-ecclesia

Початок святкувань Урочистостей Матері Божої Святого Скапулярія

IMG_6114

Море сердець, які бились в унісон. Море людей, які принесли свої прохання до Найкращої Матері, зібрались 15 липня на площі Йоана Павла ІІ в Бердичеві. Кілька годин перед початком Святої Меси вже збирались паломники. З різних міст і селищ, різними по величині  групами, різними засобами транспорту поспішали всі ті, хто чекають та готуються до  цієї Урочистості весь рік. Навіть важко перерахувати всі ті групи, які входили в Бердичів.

Від найменшої велогрупи, в якій було 17 осіб з Коростишева, до найбільшої групи Францисканського паломництва, яке вирушило з Шепетівки, і в кому зібралось 780 осіб.

IMG_5791IMG_5814IMG_5826IMG_5881IMG_5914IMG_5954IMG_5996IMG_6007IMG_6014IMG_6033 IMG_6243IMG_6280IMG_6300IMG_6375

Найдовший шлях пішки подолало Подільське паломництво з Хмельницького, яке йшло 6 днів, та група з Харкова, яка проїхала 700 км на велосипедах. Всіх їх зустрічав кустош Санктуарію в Бердичеві о. Рафал Мишовський та єпископ Віталій Кривицький. Свячена вода, якою паломників щедро окроплював єпископ Віталій була як знак Божого благословення.

IMG_6406IMG_6417IMG_6476IMG_6479IMG_6531

Урочисту Святу Месу очолив Пастир дієцезії, разом з єпископом Станіславом Широкорадюком, без якого не обходиться паломництво вже багато років, у співслужінні з десятками прибулих священиків. На обличчях багатьох них, крім радості було видно сліди сонця, яке супроводжувало паломництво.

IMG_6617

Проповідь проголосив o. Енріке Кастро OCD  настоятель монастиря «StellaMaris» на горі Кармель в Ізраїлі. Він говорив про віддання свого життя Марії, Матері Божій, на прикладі кармелітів.

IMG_6732IMG_6816

Прекрасним супроводом Святої Літургії був спів житомирського гурту «Rejoice».

IMG_6945

На завершення Святої Меси, підкріплені Словом Божим та Тілом Христовим, всі знову ожили, і якби, забули про мозолі та хворі ноги. Пісня прослави звучала радісно та від усього серця. На завершення до всіх присутніх звернувся Найдостойніший Паломник – єпископ Станіслав Широкорадюк. « Три речі, за які я завжди молюсь. Перша – це зовнішня агресія, яку переживає наша Батьківщина. Друга – це корупція, обкрадання свого народу, внутрішня агресія. Третя – це деморалізація нашої молоді та дітей, через програму гендер, яку впроваджують в школі. Не має релігійного виховання в школі, але деморалізація розвивається повним ходом. Проти наших дітей та молоді. Але, найбільше мене тішить, я дякую Богу, що ми маємо такий народ. Ви молились за мир в Україні, ваші молитви є спасенними. Бог вислухає ваші молитви. Маючи такий народ, таку молодь. Я зміцнюю свою віру, що Бог нас не покинув. Незважаючи на те, що вже 3 роки той фараон женеться за нами і кричить «поверніться в єгипетську неволю», з нами Бог. Наші паломництва про це свідчать. Як приємно відчути, що з усіх сторін України є паломники, і зростає число паломників, і зростає  надія, що Бог нам допоможе».

IMG_6996IMG_7028IMG_7034

Єпископ Віталій натомість сказав, що треба вірити, що Бог вислуховує наші молитви, і може змінити всію ситуацію. «Наша молитва дійшла до вух і серця Бога. Нехай ця віра надихає кожного з нас і повернеться з нами до наших домівок, і допоможе змінювати світ навколо себе».

БІЛЬШЕ ФОТО

 
Історія дієцезії
Єпископи
Прокатедра Київ
Катедра Житомир
Дієцезіальні комісії
Навчальні заклади
Релігійна діяльність
Деканати та парафії
Ордени і Згромадження
Чин дів
Рухи та спільноти
Санктуарії
 
 
Copyright © 2008-2018. Київсько-Житомирська дієцезія. Power by: ArtGattino