title-ecclesia

Інгрес єпископа Віталія Кривицького у Житомирі

IMG_4785

 Після спекотного сонця Одеси, Житомир зустрів свого Пастиря прохолодою і таким спраглим дощиком. Як спечена земля чекала дощу, так Житомир чекав приїзду новопризначеного Єпископа. Вже заздалегідь люди займали місця в кафедральному храмі св. Софії, приїжджали священики, сестри – монахині.  

Об 11 годині розпочалась урочиста Свята Меса, яка стала впровадженням нового єпископа на єпископську кафедру в Житомирі. Після урочистої консекрації та інгресу у Києві 24 червня, інтронізація відбулась в кафедральному храмі св. Софії Київсько – Житомирської дієцезії.

IMG_4769

На початку о. Віталій Безшкурий зачитав текст призначення від Папи Франциска, в якому були між іншим такі слова: "Нашою Апостольською владою призначаємо тебе Єпископом Катедри Київсько-Житомирської Церкви, уділяючи належні права і накладаючи відповідні обов’язки, що випливають з цього уряду. Отож, приймаючи це важке завдання, безустанно випрошуючи собі Божу допомогу, пам’ятай, що ти є Пастир, який має віддати Господу звіт про довірених тобі овець. Особливо ж навчай, що вічне спасіння осягається через віру в Ісуса Христа, який приносить своє милосердя та мир тим людям, що наближаються до нього".

IMG_4794IMG_4870

Після прочитання Папської були єпископ Віталій проголосив проповідь.

IMG_4925

Нав'язуючи до читань з цього дня, він пригадав, що в житті ми часто дивуємось. Ісус, який загубився в Єрусалимському храмі, також здивував Своїх батьків, проголосивши їм першу проповідь. Господь дивує нас, коли Його плани кардинально відрізняються від планів наших. Як Марія, будьмо відкриті на несподівані Божі плани. Роздумуймо, як Вона, всі слова Господа. На завершення проповіді єпископ звернувся до священиків, монахів та монахинь своєї дієцезії, з проханням про молитву та співпрацю, а вірний люд – про підтримку та життя серцем.

IMG_4963

Служачи в Коростишеві, єпископ Віталій вже зустрівся з щирою вірою та ревністю католиків Житомирщини, які зберегли віру та її переказують потомкам. Він назвав Житомирську землю – серцем дієцезії.

IMG_4993IMG_5012IMG_5042IMG_5087

На завершення Святої Меси, як завжди в Житомирі, було теплих слів привітань і побажань.Представники різних конфесій, влади, різні парафіяльні групи. Слова вдячності були скеровані також до єпископа Яна, який був першим єпископом в Житомирі з часів Незалежної України.
IMG_4763
IMG_5109
IMG_5149
IMG_5159
IMG_5171
IMG_5211

І традиційно – фото на сходах.
IMG_5242

 

 
Історія дієцезії
Єпископи
Прокатедра Київ
Катедра Житомир
Дієцезіальні комісії
Навчальні заклади
Релігійна діяльність
Деканати та парафії
Ордени і Згромадження
Чин дів
Рухи та спільноти
Санктуарії
 
 
Copyright © 2008-2018. Київсько-Житомирська дієцезія. Power by: ArtGattino