title-ecclesia

Таїнство Миропомазання в Житомирі

IMG_2690

В день П’ятидесятниці Апостоли з Марією Матір’ю Ісуса отримали обіцяного Духа Утішителя. Вони перестали боятись і були укріплені Духом Святим. Почали відважно проголошувати Євангеліє про Спасителя.  Більше ніж 100 прихожан з Житомира, Черняхова, Баранівки та прилеглих сіл отримали Дар Духа Святого. Хоча день, в який це сталось був цілком звичайним. 11 червня 2017 року. Не було ні вітру ні вогняних язиків. Ніхто не почав говорити чужими мовами. Відбулось щось невидиме для очей, але важливе для їх християнського життя.

В урочистість Пресвятої Трійці Святу Месу в храмі св. Йоана з Дуклі в Житомирі, очолив єпископ Віталій Скомаровський Апостольський Адміністратор Київсько – Житомирської дієцезії у співслужінні зі священиками.

IMG_2664IMG_2685

Під час проповіді єпископ Віталій торкнувся тайни Пресвятої Трійці. «Тайна, яка є незбагненною, важкою для сприймання і часом незрозумілою.  Усвідомлення істини, що Бог існує, може ніяк не впливати на наше життя. Тільки свідоме переживання цієї істини. Істини, що я потребую Божого спасіння, яке дає тільки Ісус...  Є різні служби порятунку – пожарна, швидка. Ми викликаємо таку службу, коли відбувається щось серйозне, коли самі не можемо дати ради. Питання – а в чому я потребую спасіння. Що у мене в житті валиться, горить? Де я потребую поважної допомоги? Може здаватись, що я можу дати раду без Бога. І це означає, що я чогось не бачу.  Але Слово Боже прямо каже, що без Бога ти загинеш. Мені потрібен Спаситель. Моє положення –це положення людини, яка топиться в трясовині. Якщо я це бачу, переживаю, знаю – то очі мої відкриті. Спасіння я отримаю тільки тоді, коли зрозумію – наскільки мені потрібен Спаситель».

Після проповіді, під час уділення таїнства миропомазання, за стародавнім звичаєм, єпископ Віталій виконував жест рукопокладання, що символізує передання дару Святого Духа. Чоло вірян змащується спеціально приготованою речовиною - миром. «Прийми знамення дару Духа Святого» - це слова, які промовляє єпископ до кожного миропомазаного. Це слова, які усвідомлюють людині яким величним даром вона обдаровується і яке велике завдання за цим стоїть.

IMG_2708IMG_2726IMG_3818IMG_3828IMG_2787IMG_2791IMG_3863

На закінчення Святої Меси лунало багато слів подяки – єпископу Віталію, настоятелю храму о. Павлу Шевчуку, о. Милославу Гораю, о. Кирилу Тополевському та о. Йоану Гергушу за приготування до сьогоднішньої величної події.

IMG_2826IMG_3880IMG_2832

Бажаємо всім тим, хто отримав сьогодні такий потужний Дар стати свідками Живого Ісуса, міцніше з'єднатися з Христом, зміцнювати свій зв'язок із Церквою і свідчить про християнську віру словом, яке супроводять діла.

IMG_2886IMG_2907

ФОТО

 
Історія дієцезії
Єпископи
Прокатедра Київ
Катедра Житомир
Дієцезіальні комісії
Навчальні заклади
Релігійна діяльність
Деканати та парафії
Ордени і Згромадження
Чин дів
Рухи та спільноти
Санктуарії
 
 
Copyright © 2008-2018. Київсько-Житомирська дієцезія. Power by: ArtGattino