title-ecclesia

Для Бога все вчасно. Особливо момент нашої смерті

IMG_2500

 Вже рік пройшов від дня, коли звістка про смерть Архієпископа Петра настигла багатьох та стала справжнім шоком. Біль, сльози і смуток, але в цьому всьому – віра в Бога і надія на Його милосердя. Померлі живуть, поки жива пам'ять про них. Пам'ять про Архієпископа Петра живе в серцях тих, серед кого і для кого він служив. 27 травня в храмі св. Йоана Павла ІІ в Ворзелі зібрались прихожани з різних парафій, більше 30 священиків, сестри – монахині. Святу Месу очолив єпископ Віталій Скомаровський, який вже рік  виконує обов’язки Апостольського Адміністратора Київсько – Житомирської дієцезії.

Під час проповіді єпископ Віталій сказав: «В сьогоднішній Євангелії Ісус каже слова «я йду до Отця». Наш Господь прийшов до нас, щоб відкрити у Собі дорогу до неба. І вчинив це через страждання, через смерть. Щоб іти до Отця необхідно залишити цей світ… Щоб побачити Бога – потрібно бути чистим, інакше хворі очі і світло лише спричинять біль. Саме життя очищує нас, і довершує це очищення чистилище. Звідси і наша молитва за померлих, щоб вони могли оглядати Бога.IMG_2442IMG_2416IMG_2431

В річницю смерті Архієпископа Петра ми згадуємо, що він мав дуже великі завдання – отримав одну з найбільших дієцезій в Україні, з чим було пов’язано дуже багато обов’язків і нелегких завдань. І він, як той, хто все життя шукав живого Бога, йшов за Ним слідами св. Франциска. В своєму невеликому помешканні, в одній з кімнат,  він облаштував каплицю, щоб мати близько Живого Бога. Віримо, що Архієпископ Петро пішов до Отця Небесного. Багато молитов лунало за померлого, це вдячна пам'ять людей. Ми говоримо, що Архієпископ Петро пішов з цього життя передчасно. Але не для Бога. Бог знає коли найкращий час і година. Для Нього – все вчасно, а особливо момент нашої смерті».

На закінчення проповіді єпископ Віталій подякував всій Київсько – Житомирській дієцезії за вклад у діло пам’яті у вигляді нагробного хреста на могилі Архієпископа Петра. Після Святої Меси всі присутні прийшли до могили, де був освячений хрест.

IMG_2544IMG_2552IMG_2561

Письменник Іван Чендей написав: «До них нас кличуть і зовуть не порослі цупким облогом насипані пагорбки з похилими хрестами. До них нас кличуть і зовуть не витесані з мармуру та граніту надмогильні пам'ятні знаки. До них нас кличе пам'ять. Всі вони спочивають вічним. А ми приходимо до них, бо до них нас кличе і зове жива пам'ять про них. І вони живі». Віримо, що наш Архієпископ Петро перебуваючи в Дому Отця Небесного житиме в серцях людей.

IMG_2580

БІЛЬШЕ ФОТО

 
Історія дієцезії
Єпископи
Прокатедра Київ
Катедра Житомир
Дієцезіальні комісії
Навчальні заклади
Релігійна діяльність
Деканати та парафії
Ордени і Згромадження
Чин дів
Рухи та спільноти
Санктуарії
 
 
Copyright © 2008-2018. Київсько-Житомирська дієцезія. Power by: ArtGattino