title-ecclesia

Урочистість Марії Допомоги Християн у Коростишеві

IMG_0872

24 травня для усіх салезіян, салезіянок та цілої салезіянської родини у цілому світі це Урочистість Марії Помічниці Вірних (Auxilium Christianorum). А окрім того, у кожній салезіянській парафії це особливе свято. Вшанування Марії як Допомоги Вірних бере початок в перших століттях християнства. Довіра у Марійне заступництво перед Її Сином спонукала перших християн звертатись до Неї в усіх потребах людського життя. Отож титул Помічниця Християн вміщає в собі усі заклики, в яких Церква Христова зверталась в проханнях своїх вірних.

Першим хто в історії Церкви вжив заклик "Помічниця" або "Допомога" це був св. Єфрем, диякон, великий сирійський християнський поет, доктор Церкви (+ 373). В одному із своїх творів він пише, що "Марія є заступницею та помічницею для грішників і нещасливих". У тому самому часі Марію як Допомогу для людського роду називає св. Григорій з Назянзу, патріарх Константинополя, доктор Церкви (+ 390), коли пише, що "вона є постійною та потужною Помічницею".

IMG_0829IMG_0840

Але нову історичну еру вшанування Матері Божої Допомоги християн розпочав св. Йоан Боско (1815-1888). Саме він найбільше вшановував Її саме цим титулом. Усе його життя було позначене присутністю Діви Марії. Дон Боско часто казав: «Довіряйте Пресвятій Богородиці і побачите чудеса».

IMG_0854

Згодом святий Йоан Боско збудував храм на честь Богородиці Помічниці Вірних у 1868 році в Турині, а через рік заснував Товариство з такою самою назвою. Також окрім чоловічого, було створене і жіноче монаше Згромадження, яке має назву Дочки Марії Помічниці християн. Наприкінці життя про свою діяльність Дон Боско сказав: «Марія зробила все».

IMG_0863IMG_0898

У салезіянській парафії в Коростишеві, у цьому році, як і щороку, на честь Марії Помічниці Вірних була звершена Свята Літургія та відбулась процесія з фігурою Марії Допомоги вірних. У цей день особливим чином молились за дітей та молодь, за мир у нашій країні та за наші родини. Нехай Марія Помічниця Вірних і надалі випрошує у Бога благословення для кожного з нас та супроводжує материнською опікою.

о. Андрій Бачинський sdb

 
Історія дієцезії
Єпископи
Прокатедра Київ
Катедра Житомир
Дієцезіальні комісії
Навчальні заклади
Релігійна діяльність
Деканати та парафії
Ордени і Згромадження
Чин дів
Рухи та спільноти
Санктуарії
 
 
Copyright © 2008-2018. Київсько-Житомирська дієцезія. Power by: ArtGattino