title-ecclesia

Ми - плануємо, а Бог - керує

Sanktuarium_w_Rokitno

Місяць травень є особливим. Це не лише велика кількість вихідних днів, а в першу чергу - місяць по-особливому присвячений Матері Божій. Тому насамперед метою нашого музичного паломництва було прославлення співом та молитва до Пресвятої Діви Марії. Сьогодні, власне, маємо нагоду поділитися з Вами нашими польськими вакаціями - розповісти про найнесподіваніші місця та долучити вас до глибоких переживань, що трапилися з Inspiratum протягом перших травневих днів.

Мандрівка польськими парафіями - то справжнє свято для кожного українського католика, бо усім відомо, що ще 15 років назад всі ми приймали участь в Службі Божій польською мовою, молилися та співали пісень разом з нашими польськими родичами. Богослужіння польською мовою відкликається в душі теплими нотами дитинства. Як діти, ми раділи з запрошення до п'яти польських парафій, незважаючи на їх віддаленість від України і той факт, що доведеться подолати цього разу більше 3500 км.

До введення в Україні безвізового режиму прикордонна служба приготувалася надзвичайно ретельно - для того, щоб перетнути кордон та дістатися до Варшави, нам довелося простояти в черзі 11 годин, що стало чи не першим випробуванням. Репетиції в бусах, кілометрові черги, тонни прочитаних книжок та спільні молитви допомогли провести час з користю.

Коли вам, втомленим подорожуючим, доведеться шукати, де ж переночувати у Варшаві - зупиніть заздалегідь свій вибір на Католицькому культурному центрі «Добре Місце» - місце, де відпочиває не тільки тіло, а й душа! Вже втретє ми мали нагоду перебувати там, та лише цього разу ми з самого ранку співали для персоналу кухні подячну пісню! І в дорогу з Богом.

Міста та парафії Північно-Західної Польщі, Сілезії, надзвичайно різні та мальовничі, повні прекрасних костелів, таємничих вуличок та будинків з характерною подекуди німецькою архітектурою, спричиненою  історією міст.  Так Кросно Оджаньске стало першим містом-відкриттям, що постало перед очима несподівано - немовби виринула з лісу чарівна стародавня галявина над Одрою. Прикордонне місто з міцними традиціями та чудовими краєвидами, зустріло тепло в обличчі о. Збігнєва Самосяка, настоятеля парафії св. Ядвіги.  Перший концерт відбувся в храмі св. Андрія, який також належить до парафії і став здивуванням для місцевих парафіян, що після Служби Божої залишилися його послухати. Деякі з них кількома годинами пізніше приєдналися до нас на молитві та концерті в центральному парафіяльному костелі.

Krosno_Odrzanskie

Цього ж таки дня Inspiratum пощастило своїм співом прикрасити ювілей 60-ліття парафії св. Войцеха в Машеві  та молитися разом з єпископом Тадеушом Літинським на урочистій відпустовій Службі Божій. Оскільки ці терени Польщі являються прикордонними, особливу участь в житті парафій приймають пожежники, військові та прикордонники, про що свідчила урочиста варта під час Служби.

Viae Domini imperceptae sunt..  Так і в нашому випадку - неймовірний сюрприз підготувала нам сестра Людмила Саганівська, якій вдалося з Божою допомогою організувати наше перебування в Санктуарії Матері Божої Терпеливо Слухаючої в Рокітному. Ця неймовірна по своїй суті подія стала можливою лише завдяки Божому провидінню, що скерувало нас до святого місця. Образ Матері Божої Терпеливо Слухаючої, Кальварія, Базиліка, Хрест на горі в саду, вечірній Apel Jasnogórski, українська мова за обідом від незнайомих нам тоді людей. Всі барви емоцій описувати важко, бо вони у всіх різні та неймовірно яскраві. Спільним залишилось одне - бажання повернутися в це Місце в паломництво, залишитись трохи довше та провести тут час з сім'ями в спільній молитві. Дякуємо настоятелю - кустошу о. Юзефу Томяку, отцям Марціну  та Каролю за турботу і опіку протягом нашого перебування з ними.

Час в дорогу, адже кожні 2 дні у нас переїзди в нове місто, до нових людей, на Служби Божі та концерти.

Друга частина нашої мандрівки була можлива завдяки Місіонерам Облатам Марії Непорочної, чия місія "Євангелізувати вбогих послав мене Господь". Найтерпеливіші люди  працюють в цих парафіях, адже зазвичай це нещодавно заселені спальні райони, віддалені від центру міст, з фантастичними живими парафіями та надсучасними Костелами з доволі ексцентричною сучасною архітектурою, що часом нагадує космічний корабель. Багато молодих сімей, величезна кількість міністрантів, кубки, виграні в чемпіонатах по футболу, зали для зустрічей з різними молитовними та соціальними групами, рівненько пострижені газони та квітами прибрані подвір'я та жива Віра, що діє силою Духа Святого і Марії Діви - такі от враження від отців Облатів.

Katowice

Гожув Вєлькопольскі, парафія св. Йосифа, зустрів нас дощем, холодною погодою та гарячими серцями людей, що нас приймали, адже цього разу ми жили в сім'ях парафіян, що ласкаво погодилися нас прийняти. Це надзвичайно корисна практика - культурний та духовний обмін, можливість послухати історії, проникнутись духом та розповісти більше про Україну, нашу історію, нашу буденність, поділитися тим, що маємо з собою завжди - молитвою, співом та любов'ю! Приймаючи участь в одній з найбільших урочистостей Польщі -  3 Травня - День Конституції та урочистість Матері Божої Королеви Польщі - разом молилися за мир і спокій в Україні, якого зараз так бракує!

Вроцлав. Його велич огорнула нас казковими емоціями з самого першого подиху. Неймовірної краси старе місто в тандемі з молодим духом студентства та сучасності спонукало нас не покладаючи сил опісля репетицій гуляти вдень та ввечері бруківкою, чистими узбіччями, вдихати запах ароматних пончиків і спостерігати усміхнені обличчя випускників, що здали черговий екзамен (був якраз період матури).  В  парафії Матері Божої Цариці Миру фантасмогоричний Костел справив враження космічного корабля, що от-от порине ввись. Настоятель парафії о. Єжи Дітріх приклав всі зусилля для того, щоб наш хор в період найбільшого буму туристів жив в комфорті та нічого нам не бракувало. Богу подяка за людей, що так самовіддано йдуть назустріч незнайомцям та допомагають ще більше прославляти Божу ласку.

Wroclaw

Катовіце стало для нас містом-несподіванкою, що розвивається так стрімко і фантастично гармонійно, що навіть власні його мешканці дивуються з темпів і якості.  Костел Найсвятішого Серця Ісуса при вході зустрів нас сім’ями прихожан, що також, як і в Гожові, дозволили доторкнутися до найсокровеннішого - сімейних традицій, родинних реліквій та безлічі цікавих історій. Надзвичайно радісно було бачити велику кількість людей на кожній Службі Божій та наших концертах. Дякуємо за це!

Rokitno_park

Окрему подяку хочеться висловити настоятелю нашого рідного храму в Києві - о. Віталію Безшкурому за його благословення, допомогу та молитву, с. Людмилі Саганівській за трепетне ставлення до нашого колективу, допомогу в організації цієї подорожі та прекрасні слова пісень, що їх ми співаємо, о. Яну Сафінському - нашому духовному пастирю )), що супроводжує нас в кожній поїздці, сім’ї Казнодій - талановитому композитору Віталію та його прекрасній дружині-регенту Світлані за те, що знайшли в собі сили зібрати нас всіх разом і створили такий якісний продукт. А ще, в своїх молитвах просимо про вічне щастя для  нашого першовідкривача - Архієпископа Петра Мальчука, що в свій час направив нас на дорогу прославлення Господа співом.

Вікторія Гудова

Співаймо Господу, велика Його міць і слава!!! Цими слова пісні "Осанна" Спільноти Розіп'ятої Любові я б хотів розпочати розповідь про подорож нашого хору Інспіратум до Польщі. Це вже третє наше таке паломництво за кордон. Перший раз ми поїхали якраз рік тому до Польщі і Німеччини, в другий - після Різдва і Нового року до Литви, Латвії і Польщі. Цього разу ми поїхали з програмою "Рік Господньої Благодаті" від композитора Віталія Казнодія і акторки текстів с. Людмили Саганівської CSM. Безпосередньо у самому хорі нас 13 осіб під керівництвом нашої улюбленої і прекрасної пані диригент Світлани Казнодій. Почалася наша подорож не дуже добре, бо українсько-польський кордон ми проходили 10 годин. Але Господь для кожного має свої сюрпризи і за це дуже нас усіх винагородив. Бо в Польщі ми провели чудовий час разом. Першим нашим пристановищем стало містечко Кросно Оджаньське, яке знаходиться недалеко польсько-німецького кордону, де ми були два дні і співали у двох чудових храмах. Але справжньою несподіванкою для нас було запрошення на відпустову Святу Месу до костелу у селище Машево, яку очолював Єпископ Зеленогурсько-Гожовський. Крім того, це було 60-ліття цієї парафії.

Потім ми поїхали до Рокітного, де гостили у Санктуарії Матері Божої Терпеливо Слухаючої. Там ми також співали під час декількох Мес і дали один концерт. Але найбільше для всіх нас запам'яталася Хресна Дорога. Вона складається з 32 стацій і щорічно її відвідують тисячі паломників з усієї Польщі і не тільки.

Далі був Гожув Вєлькопольскі. В парафії св. Йосифа у нас був дуже насичений день. Ми співали під час трьох Святих Мес польською мовою, потім був концерт і ще одна Свята Меса українською мовою. Після Гожова ми поїхали до Вроцлава. Чудову німецьку архітектуру цього міста ми запам'ятаємо назавжди. Приймали нас отці-облати, там ми співали під час Святої Меси і концерту. І перед останнім днем виступів у нас був вільний день, тому ми вирішили поїхати до культурної столиці Польщі, до міста королів, до величного Кракова. Там ми відвідали Вавельський замок і погуляли старим містом. Особисто я навчаюсь у Кракові від жовтня минулого року, але як звичайний турист відвідав Краків вперше. Я був у захваті. Маю надію, що кожен з нашої групи також. Ну і останньою нашою зупинкою стало містечко Катовіце. Ми вже були дуже втомлені, але разом з тим дуже щасливі. Від того, як нас прийняли отці-облати, від родин, в яких ми жили ці два дні, і, звичайно, від того, як нас прийняли глядачі.

Підсумовуючи, від імені цілого нашого колективу хочем подякувати передусім Господу Богу, за усі благодаті для нас, також о. Яну Сафінському і с. Людмилі Саганівській, які завжди поруч і дуже нас підтримують. Особливо дякуємо нашому настоятелю о. Віталію Безшкурому і усім людям, які нам трапляються під час наших подорожей, допомагають і чудово нас приймають. "Bóg zapłać" вам усім. Бо усе, що ми робимо, це для того, щоби прославляти Господа Бога кожну хвилину нашого життя.

 

Ростислав Карабанчук

 

 

 
Історія дієцезії
Єпископи
Прокатедра Київ
Катедра Житомир
Дієцезіальні комісії
Навчальні заклади
Релігійна діяльність
Деканати та парафії
Ордени і Згромадження
Чин дів
Рухи та спільноти
Санктуарії
 
 
Copyright © 2008-2018. Київсько-Житомирська дієцезія. Power by: ArtGattino