title-ecclesia

Урочистість святого Олександра у Києві
P5035617
3 травня 2017 року у нашому соборі відзначали урочистість святого Олександра, Папи та мученика, покровителя нашого храму. У цей день відбувся урочистий відпуст. Святкову Службу Божу відслужив Апостольський адміністратор Київсько-Житомирської дієцезії єпископ Віталій Скомаровський, йому співслужили новообраний майбутній Ординарій нашої дієцезії, єпископ-номінант о. Віталій Кривицький та настоятель парафії отець Віталій Безшкурий, священики парафії та міста Києва.
Владика Віталій Скомаровський у своїй проповіді роздумував над значенням переслідування у житті християнина. Для вірних нашої парафії ця тема завжди була актуальною, оскільки кожен пам'ятає, якими зусиллями повертався храм святого Олександра, скільки священиків та парафіян загинуло у часи переслідувань радянською владою. Зараз ми маємо прекрасний храм, у якому можемо єднатися з Христом, саме завдяки тим, хто боровся за нього і не боявся визнати сво віру.
Єпископ у проповіді сказав: "Нам важко це уявити, але у багатьох місцях світу християнство переслідується у буквальному розумінні. У 2016 році у світі загинуло близько 90 тисяч християн. За свою віру, 90 тисяч. У 2015 році їх було майже удвічі більше, до 200 тисяч. 70% з них - це християни в Африці, які відмовлялися брати участь у міжплеменних війнах чи брати до рук зброю. Близько 500 мільйонів християн не можуть відкрито сповідувати свою віру. Християни є найбільш переслідуваною релігійною групою у світі"
P5035624
Владика Віталій закликав парафіян дякувати Богові за те, що зараз ми живемо у державі, де можемо відкрито практикувати свою віру, а також молитися за тих, кого переслідують зараз у світі. Він також згадав про ініціативу Спільноти святого Егідія, яка щомісяця у нашому храмі проводить Молитву за мир у намірах переслідуваних християн та жертв переслідувань.
P5035642
Роздумуючи над Євангелієм, єпископ звернув увагу на те, що Христа ми зрікаємося, передовсім, вчинками, нашим життям: "Ми кажемо: "Я живу, як всі". А ми віруючі християни, не повинні жити, як всі. Ми повинні жити, як віруючі люди. Людина визнає Бога тим, що не краде через переконання віри, приймає та не відкидає нове життя, навіть маючи декількох дітей. Першою країною, яка дозволила робити аборти, була більшовицька Росія у 1920 році; другою була фашистська Німеччина у 1942 році, ці дозволи стосувалися не німців, а інших народів, наприклад, слов'ян, як нижчої раси, яка мала вимирати". Особливо владика акцентував увагу на силі Святого Духа, силі Христа, які допомагали нашим предкам вижити у радянський період, коли за релігійні переконання можна було не лише втратити роботу, а й життя. Було зазначено, що після приходу більшовицької влади до Києва, у місті було знищено 98 церков, крім зачинених. Здавалося б, Київ - це місто церков, але їх було набагато більше!
P5035659
P5035685P5035696
"У цей неспокійний час нам треба вчитися своїм життям визнавати Христа. Для цього просімо, що Бог дарував нам силу, яка наповнювала Його святих мучеників і дала їм бути вірними аж до смерті" - сказав наприкінці єпископ Віталій Скомаровський.

Автор - Ірина Ролінська

за матеріалами: st-alexander.kiev.ua

 
Історія дієцезії
Єпископи
Прокатедра Київ
Катедра Житомир
Дієцезіальні комісії
Навчальні заклади
Релігійна діяльність
Деканати та парафії
Ордени і Згромадження
Чин дів
Рухи та спільноти
Санктуарії
 
 
Copyright © 2008-2018. Київсько-Житомирська дієцезія. Power by: ArtGattino