title-ecclesia

Пасхальна Вігілія у храмі св. Олександра

IMG_0238-min

Ранок і майже весь день Великої Суботи в київському Соборі св. Олександра панувала тиша. Лише о 10 ранку священики і сестри парафії разом з вірними-мирянами відчитали Літургію Читань та Утренню Великої Суботи. Ближче до 15.00 (відправа молебнів Коронки до Божого Милосердя, Хресної Дороги та «Гіркі Жалі») храм почав потроху сповнюватись парафіянами, десь за годину до початку Вігілійної св. Меси вже не було місць в лавках, а станом на початок відправ стіни Собору вже не вміщували усіх вірних.

 

Головним служителем Божественної Літургії був Апостольський Нунцій в Україні Архієпископ Клаудіо Ґуджеротті, йому співслужили душпастирі парафії св. Олександра на чолі з Настоятелем – о. Віталієм Безшкурим, священики – співробітники Апостольської Нунціатури, київські Брати Менші (францисканці) та Отці-Проповідники (домініканці).

 

IMG_0246-minIMG_0274-min

Першу частину відправ – Літургію Світла – було розпочато на подвір’ї , поруч зі сходами Собору. Тут було освячено багаття, від якого запалала пасхальна свіча – Пасхал – символ Христа, котрий є Світлом для світу. Впродовж ходи від дверей храму до вівтаря, від Пасхалу було запалено свічки усіх зібраних молільників.

IMG_0308-min

Літургія Слова принесла вірним сім читань зі Старого Завіту з респонсорійними псалмами, спів «Слава во вишніх Богу» під перелив дзвонів, читання з Послання Апостола Павла до Римлян та слова Євангелії від Матвія про порожній гріб, в котрому після розіп’яття і хресної смерті спочивало Тіло Христа.

IMG_0314-min

В своїй проповіді Апостольський Нунцій зосередив увагу вірних над тайною і величчю цієї пасхальної ночі. Що є спільного між тим, що відбулось понад дві тисячі років тому в Палестині, та нами, котрі «живемо в Києві у 2017-му році»? Те, що там відбулося, відбулось для кожного з нас. Бо це – та сама ніч, коли було створено світ. Це – та ніч, коли Спасіння прийшло на Землю. Це – та сама ніч, коли Христос воскрес із мертви. Звертаючись до слів з Послання до Римлян, які лунали в храмі під час 8-го сьогоднішнього читання («Epistola»), Владика знову підкреслив, що у воді святого хрещення ми вмерли для гріха, але народились для вічного життя у Христу. Так, тілесна смерть надалі тяжитиме над людиною, але не вона буде завершенням історії. Христове Воскресіння – ось вершина усього і уся, бо Христос воістину воскрес і є з нами!

IMG_0325-minIMG_0340-minIMG_0355-min

Під час Літургії Хрещення Церква прийняла до свого лона вісім нових християн: Апостольський Нунцій вділив таїнства Хрещення і Миропомазання підготовленим катехуменам, котрі після цього, разом з усією парафіяльною спільнотою, вперше взяли участь в Молитві вірних, а невдовзі прийняли до своїх сердець Тіло і Кров Спасителя під час Євхаристичної Літургії.

IMG_0431-minIMG_0433-minIMG_0458-min

На завершення відправ зі словами привітання до зібрання звернувся Настоятель парафії св. Олександра о. Віталій Безшкурий, після чого Апостольський Нунцій вділив усім понтифікальне Благословення.

Дмитро Парубець

ФОТО

 
Історія дієцезії
Єпископи
Прокатедра Київ
Катедра Житомир
Дієцезіальні комісії
Навчальні заклади
Релігійна діяльність
Деканати та парафії
Ордени і Згромадження
Чин дів
Рухи та спільноти
Санктуарії
 
 
Copyright © 2008-2018. Київсько-Житомирська дієцезія. Power by: ArtGattino