title-ecclesia

Літургія Страсної П'ятниці у Києві

IMG_0084

«Я є Дорога, Правда і Життя! /…/ Хто вірує в Мене, навіть вмерши, житиме» (Йн 14, 6; 11, 25). Ці слова Спасителя нагадав вірним київської парафії св. Олександра Його Високопреосвященство Архієпископ Клаудіо Ґуджеротті під час проповіді Страсної П’ятниці, 14 квітня 2017 Р.Б. Саме Апостольський Нунцій очолив відправи (Літургію Страстей Господніх) цього дня в Кон-Кафедральному Соборі Київсько-Житомирської Дієцезії. Разом з Владикою в Літургії брали участь священики парафії, на чолі з настоятелем о. Віталієм Безшкурим, душпастирі з інших парафіяльних та чернечих спільнот Києва, багаточисельні віряни.

Літургія Слова принесла зібраним в храмі, а також тим, хто єднався з ними в молитві через ЗМІ, читання з Книги пророка Ісаї, псалом з промовистим рефреном: «Дух мій ввіряю в руки Твої, Отче», слова Послання до Євреїв, а також опис страждань і смерті Ісуса Христа від св. Йоана.

IMG_0102

Після цього у своїй проповіді Архієпископ Клаудіо запропонував уявити, з якою ж іронічною посмішкою слухав Спасителя і Його слова: «Я на те уродився і прийшов у світ на те, щоб свідчити Правду» – Прокуратор Юдеї! «Чоловіче! Ти вже приречений! Тебе видали свої ж, й Ти вже напевно помреш найганебнішою зі смертей, смертю нерадивого раби чи кривавого злочинця! І Ти ще кажеш про правду!?» Й так само сьогоднішній світ посміхається та промовляє: «Залиште Цьому, безпорадному, зрадженому і розіп’ятому Його Правду! А в мене є своя «правда»...» Але на кожного чекає мить, коли доведеться стати перед Господом життя і дати відповідь щодо того, де кожен з нас перебував під час страждань і смерті Ісуса: разом з Ним?... у підніжок Його хреста (чи навіть розіп’ятий обіч Нього)?... А може в тому натовпі, що спершу волав: «Розіпни Його!», а потім зловтішався та іронізував: «Інших спасав, хай себе спасе!» Й горе тому, котрий з соромом ховатиме очі та знатиме, що відповісти Всевишньому.

IMG_0089

По молитві вірних, котра завершила Літургію Слова, розпочалась Адорація Господнього Хреста. Після зняття з Хреста фіолетової заслони та трикратного співу «Ось дерево хреста, на якому повисло спасіння світу» (на що вірні відповідали співом: «Прийдіте, поклонімось!») Хрест було виставлено для поклоніння. Першим до нього підійшов Нунцій: без літургійних шат і босоніж схилив коліна перед Розіп’ятим і деревом смерті, котре для нас стало деревом Життя.

IMG_0119IMG_0176IMG_0202

Після обряду Святого Причастя Ісуса Христа, присутнього у Євхаристії, було перенесено в процесії до символічного гробу, де Він перебуватиме, відкритий для поклоніння, до Пасхальної Вігілії, відправи якої в Соборі св. Олександра розпочинаються у Велику Суботу (15.04.2017 р.) о 20.00.

Дмитро Парубець

ФОТО

 
Історія дієцезії
Єпископи
Прокатедра Київ
Катедра Житомир
Дієцезіальні комісії
Навчальні заклади
Релігійна діяльність
Деканати та парафії
Ордени і Згромадження
Чин дів
Рухи та спільноти
Санктуарії
 
 
Copyright © 2008-2018. Київсько-Житомирська дієцезія. Power by: ArtGattino