title-ecclesia

Початок Великоднього Трідіуму в Соборі св. Олександра

IMG_0031

У Великий Четвер, 13 квітня 2017 Р.Б., урочисту Божу Службу Господньої Вечері в київському Кон-кафедральному Соборі св. Олександра очолив Апостольський Нунцій в Україні Його Високопреосвященство Архієпископ Клаудіо Ґуджеротті. Йому співслужили душпастирі парафії, а також священики з інших парафій та монастирських спільнот Києва.На початку св. Меси Настоятель парафії св. Олександра о. Віталій Безшкурий радо привітав Його Преосвященство, подякував за відкритість і згоду приєднатись до вірян на усі дні святого Трідіума, а також попросив очолити відправи цих днів.

Після цього діти, молодь та родини парафії привітали Архієпископа і всіх присутніх священиків з Днем спомину встановлення Христом Таїнства священства Нового Завіту під час Останньої Вечері.

IMG_9923-minIMG_9930-minIMG_9957

Про покликання до священства також говорив у своїй проповіді під час св. Меси Нунцій, але зосередив увагу на всезагальному священстві християн, кожного вірного Христа. Пригадавши історію встановлення Паски від часів Старого Завіту і виходу Вибраного Народу з Єгипту до добровільної пасхальної Жертви Христа і Його постави раба, що вмиває ноги учням, монсеньйор Клаудіо нагадав про те, що участь в Євхаристії не буде повним, якщо Її дійство обмежиться лишень стінами храму. Тому Нунцій закликав і побажав усім присутнім, а також тим, які єднаються з молитовною відправою через ЗМІ (телебачення, радіо, інтернет) нести правду про Воскреслого Христа і про Його присутність у Пресвятих Дарах у широкий світ.

IMG_9971IMG_9979

Після проповіді та молитви вірних Архієпископ повторив жест Христа під час вечері в єрусалимській Горниці – обмив ноги 12 чоловікам з парафіяльної спільноти. В цьому році це були учасники братства Лицарів Колумба, осередок якого діє при парафії св. Олександра.

IMG_0004IMG_0014-minIMG_0033IMG_0046-minIMG_0068-min

На завершення св. Меси Христа у Пресвятій Євхаристії було перенесено в процесії до каплиці Адорації, символічної темниці, де Ісус перебуватиме до Літургії Страстей Господніх Великої (Страсної) П’ятниці.

Дмитро Парубець

ФОТОРЕПОРТАЖ

 
Історія дієцезії
Єпископи
Прокатедра Київ
Катедра Житомир
Дієцезіальні комісії
Навчальні заклади
Релігійна діяльність
Деканати та парафії
Ордени і Згромадження
Чин дів
Рухи та спільноти
Санктуарії
 
 
Copyright © 2008-2018. Київсько-Житомирська дієцезія. Power by: ArtGattino