title-ecclesia

Меса освячення Мира у кафедральному храмі Житомира

IMG_1581

Тільки кілька разів на рік кафедральний храм св. Софії збирає таку кількість священиків, як зібрав 11 квітня на Месу Мира. Вже традиційно, більше ніж 100 священиків з різних міст та селищ дієцезії, приїжджають на Святу Месу, під час якої освячуються єлеї та відновлюють свої священицькі обітниці. Цю урочисту Месу очолив Апостольський Нунцій архієпископ Клаудіо Ґуджеротті у співслужінні з єпископом – емеритом Яном Пурвінським.

 

Про проповідь Апостольського Нунція можна сказати, що це тема для багатьох роздумів, яку треба прослухати, а потім можна розбирати на цитати. На початку теплі слова Нунцій скерував до єпископа – емерита, з вдячністю та бажаннями йому багато сил та здоров’я, та вітанням від Папи Франциска, запевняючи, що Папа пам’ятає про єпископа Яна.IMG_1545

Оплески від священиків  довго не закінчувались. Багато слів було скерованих до священиків, які мають бути, як земля, яка приймає воду, серце яких не може бути як камінь. «Одружені» з матір’ю Церквою священики - мають пам’ятати про своє помазання. Помазання це пов’язане з консекрацією єлеїв, які сьогодні будуть освячені. Єлеї, які освячуються сьогодні мають 70 прекрасних запахів. «А для нас це має екзистенційне значення. Ми є тією кризмою. Ми є тим запахом Христа. Яким запахом ми є?», - звернувся Нунцій до священиків, зазначаючи, що ці слова він скеровує до всіх, а перед усім до себе. «Чи відчувають люди, які звертаються до священика, запах Христа»?

IMG_1571

Про нового єпископа, якого так чекає Київсько – Житомирська дієцезія, Нунцій сказав, що чекати вже не довго. І щоб коли було оголошено ім’я нового Пастиря, всі його прийняли як батька, з послухом і любов’ю.

IMG_1616IMG_1586IMG_1666IMG_1732IMG_1766

Після Євхаристійної Літургії священики відновили свої обітниці, котрі давали Ординарію під час рукоположення та освятили миро (запашна олія, яка протягом року використовуватиметься під час таїнств Хрещення, Миропомазання та Священства), а також єлей для таїнства Єлеопомазання хворих та єлей катехуменів, які священики забрали на свої парафії. 
IMG_1799

Традиційне фото на сходах – ще поки музею, (який є неповернутою власністю Київсько – Житомирської дієцезії) і виїзд на обід. Всі зібрані священики зустрілись на дієцезіальній базі Карітасу для зустрічі з Апостольським Нунцієм та для обговорення актуальних питань.
 
Історія дієцезії
Єпископи
Прокатедра Київ
Катедра Житомир
Дієцезіальні комісії
Навчальні заклади
Релігійна діяльність
Деканати та парафії
Ордени і Згромадження
Чин дів
Рухи та спільноти
Санктуарії
 
 
Copyright © 2008-2018. Київсько-Житомирська дієцезія. Power by: ArtGattino