title-ecclesia

Неділя Страстей Господніх в Соборі св. Олександра

IMG_9739-min

Вербна Неділя, під час котрої Церква згадує тріумфальний в’їзд Спасителя в Єрусалима, розпочинає Великий, або ж Страсний Тиждень, котрий безпосередньо готує серця вірян до спомину страждання, смерті і Воскресіння нашого Господа Ісуса Христа. В київському Кон-кафедральному Соборі центром урочистих заходів стала св. Меса о 10.00. Пресвяту Євхаристію відправив настоятель парафії св. Олександра о. Віталій Безшкурий у співслужінні з о. Петром Жарковським, Керівником благочинної Місії «Карітас-Спес Україна», та о. Віктором Білоусом, Ректором Інституту Богословських наук, що в м. Городок, Хмельницької області.  Божа Служба розпочалась з посвячення вербних та пальмових гілок на спомин того, як мешканці Єрусалиму в захваті вітали Христа, вітали Того, Котрого вже менше ніж за тиждень віддадуть як Жертовного Агнця на муки і розіп’яття.

 

IMG_9734-minIMG_9743-min

Під час проповіді о. Віталій звернув увагу на належному, гідному пережитті Великого Тижня, адже саме на ці дні припадають центральні, найголовніші події нашого спасіння. В кожній з цих подій ми можемо побачити самих себе: чи то в натовпі, що вітає Христа пальмовим гіллям, чи на судилищі над Спасителем, чи серед мешканців Єрусалиму, що волають: «Розіпни!», серед апостолів, котрі спостерігають за Його стражданням і оплакують Його смерть. Й надзвичайно важливо також знайти себе посеред тих христових учнів, котрі в день Воскресіння почули істину, що Його нема серед мертвих, що Він воскрес!

IMG_9735-min

На завершення Служби о. Петро Жарковський заохотив парафіян долучитись до благодійної акції «Скоринка хліба для бідних», нагадавши, як під час чудесного розмноження п’яти хлібів і двох рибин сам Ісус спонукав присутніх ділитись не просто хлібом, але серцем. Адже не даремною була кількість цих скромних страв (дві рибини – як символ подвійного єства Христа – Божественного і людського; п’ять хлібів – повнота вселенськості: від п’яти пальців на руці до п’яти континентів), а саме «ламання серця» стало запорукою того, що «усі їли та наситились».

IMG_9761

Пізніше, в цей же день, вірні різних київських парафії долучились до екуменічної (Міжконфесійної) Хресної Дороги, котра пройшла вулицями Києва. В молитовній процесії взяли участь вірні Української Греко-Католицької та Римо-Католицької Церков, Православних Церков України, а також представники протестантських спільнот. Хода вирушила о 15.00 від церкви Василя Великого, що на Вознесенському Узвозі.

Дмитро Парубець

ФОТО

 
Історія дієцезії
Єпископи
Прокатедра Київ
Катедра Житомир
Дієцезіальні комісії
Навчальні заклади
Релігійна діяльність
Деканати та парафії
Ордени і Згромадження
Чин дів
Рухи та спільноти
Санктуарії
 
 
Copyright © 2008-2018. Київсько-Житомирська дієцезія. Power by: ArtGattino