title-ecclesia

Акція «Скоринка хліба для бідних»

IMG_9785

«Істинно кажу вам: що тільки вчинили ви одному з найменших братів Моїх цих, те Мені ви вчинили». (Мт 25:40)

Від самого свого народження Свята Церква завжди опікувалась найбільш занедбаними та найбільш потребуючими дітьми Небесного Отця. Ще Христові Апостоли, як вирушали на проповідь Євангелії, постановляли завжди пам’ятати про нужденних. Не зраджує цій настанові й Церква наших днів в Україні.

В Неділю Страстей Господніх (Вербну Неділю) 9 квітня 2017 Р.Б. в парафії св. Олександра відбулась благочинна акція «Скоринка хліба для бідних». Ця акція є складовою частиною церковної програми допомоги тим мешканцям української столиці, котрі в силу обставин життя опинились поза межами суспільного життя – бездомним. Програма реалізується під егідою харитативної Місії «Карітас-Спес Україна», під безпосереднім керівництвом брата Себастьяна Янковського з Конгрегації Місіонерів Облатів Непорочної Діви Марії.

IMG_9793

Кілька разів на тиждень в різних частинах Києва безхатченки отримують гарячі обіди, потребуючих консультують лікарі, їм надається гуманітарна допомога у вигляді одягу, взуття, медикаментів тощо. Рушійною силою проекту є волонтери – віряни з київських римо-католицьких парафій, а також з волонтери з числа самих бездомних.

IMG_9822

Також вагомою складовою є моральна і духовна підтримка, й саме це стало важливим чинником виникнення ідеї та реалізації акції «Скоринка». Під час Великого Посту нужденні також прагнуть поділитись власною «удовиною лептою» з іншими. Й от після кожної Божої Служби Вербної Неділі в Соборі св. Олександра бездомні роздавали парафіянам шматочки хліба, освячені на честь св. Агати. Зрозуміло, що це скромне частування було абсолютно безкоштовним, але, водночас, вірні складали власні добровільні пожертви, котрі на майбутнє так само підуть на допомогу найбільш потребуючим. Й ця «ланцюгова реакція» доброти допомогла як безхатченкам, так і парафіянам долучитись до спільної справи благодійності та милостині, котра є невід’ємною частиною великопісних духовних практик.

Дмитро Парубець

ФОТО

 
Історія дієцезії
Єпископи
Прокатедра Київ
Катедра Житомир
Дієцезіальні комісії
Навчальні заклади
Релігійна діяльність
Деканати та парафії
Ордени і Згромадження
Чин дів
Рухи та спільноти
Санктуарії
 
 
Copyright © 2008-2018. Київсько-Житомирська дієцезія. Power by: ArtGattino