title-ecclesia

12 годин разом, або другий день Дня молоді

11

Прогнози синоптиків були невтішними – весь день в суботу мав йти дощ. Але жодний Гідрометцентр не зміг налякати молоді гарячі серця і від самого ранку до 4 парафій Житомира поїхали учасники 25 Дієцезіального Дня молоді. Ранкові молитви та праця в групах, на якій молодь поділили згідно віку та статі. Кожна група отримала силует хлопця або дівчини і мала за завдання заповнити той силует, так як це розуміли. Хлопці описували дівчат і навпаки.

А на другому листку, треба було вписати риси, які кожен з них шукає в протилежній статі. Всі групи працювали зосереджено, щоб на підсумку поділитись  з усіма присутніми своїми думками. Конференції також проголошували 4 різні священики. В кафедральному храмі до молоді звернувся о. Микола Лучок домініканець, який в дуже доступний спосіб показав Марію Матір Божу як взір жіночості.В інших храмах конференцію та цю ж тему проголошували о. Віталій Козак, о. Олександр Кушлак та о. Рафал Мишковський.     IMG_0374IMG_0297IMG_0317

 

Сонечко світило так яскраво, що про невтішні прогнози холоду і дощу – ніхто і не згадував. Господь благословив на цей день і традиційний обід перед храмом св. Софії був приємним часом спілкування та підкріплення своїх сил. 

IMG_0405IMG_0385

Після обіду слова “літній театр Ракушка” повторювали майже 500 разів, бо саме там відбувся ювілейний концерт.

IMG_0453

Холодно? Вітер? Це не лякало - з активними та яскравими ведучими Ігорем та Іриною, які не давали сумувати і замерзати.

IMG_0460IMG_0473

Знайомство з організаторами попередніх днів молоді та всіма причетними до проведення Днів Молоді за 25 років. Приємною несподіванкою стала присутність на концерті єпископа Віталія Скомаровського, який також багато років приймав активну участь у Днях молоді. Не забракло теплих слів про єпископа Яна Пурвінського, який від початку запровадження Днів Молоді в Житомирі був духовним наставником. Також всі разом помолились за померлого архієпископа Петра, який 5 останніх років очолював Дієцезіальні Дні Молоді.

IMG_0608

Організація Дня Молоді — це праця не легка і довготривала. Вона включає в себе підготовку не лише зовнішніх частин, таких як богослужіння, конференції, концерти та інші, але й багато клопіткої та обов'язкової роботи, яка завжди залишатиметься незауваженою учасниками Дня Молоді. Запросити молодь з усіх парафій, підібрати катехетів, домовитися з владою міста, зробити програму дня молоді логічною та послідовною — все це робота організатора! Це все багато років робили різні священики, яких пригадали. Це - о. Андрій Бафельтовський

о. Андрій Нємченко

о. Андрій Кардаш

о. Олег Гнатюк

о. Олег Сартаков

о. Руслан Демчук

о. Григорій Рассоленко

о. Ярослав Гіжицький

о. Лукас Пероззі-Жорже

Троє з цих отців було присутніми і після отримання подяк та бурхливих оплесків о. Андрій Бафелтовський поділився – як саме  у 1992 році розпочалась ця прекрасна традиція Дієцезіальних Днів молоді.

Багато пісень, танців, теплих слів та спогадів лунало зі сцени. Знайомство з тими, хто протягом 25 років присвячував свої сили та здібності на благо Церкви та вдячність за їх вклад та труд.

IMG_0479

Смачним та заключним пунктом концерту стало смакування величезного ювілейного торта.

IMG_2671IMG_0789

Зміцнивши сили солодким  - молодь пройшла розарійною ходою вулицями міста до храму св. Софії. Разом з Марією у фігурі Фатимської Богородиці, яка подорожує Україною, всі гаряче молились про мир в Україні та кожному серці.

IMG_0882IMG_0892

Заключним моментом сьогоднішнього дня стала Свята Меса під проводом єпископа Віталія Скомаровського. Під час проповіді єпископ говорив про ризик виконання волі Божої.

IMG_0933

“ Ісус робив багато знамень і за це первосвященики прийняли рішення Його вбити. Хіба Він не прийде на свято? Як нам здається – чи Ісус знаючи про загрозу смерті прийде на свято в Єрусалим? Чи залишиться у безпечному місці? Завтра буде відповідь на це питання – будемо в процесії вітати Месію, який приходить. Для Ісуса – це була певність смерті. Він не боявся, Він прийшов. Виконати Божу Волю – для Ісуса була найважливішим. Уникання ризику – це хвороба сьогоднішнього часу. Тепер модним є все страхувати.  Але чи можна все застрахувати? Страх ризикувати мабуть став причиною спаду покликань, який переживає Церква. Страх ризику, страх брати відповідальність  також призводить до життя без шлюбу. Без присвяти себе на повну – не можна осягнути доброго результату. Ніколи не ризикувати – означає не перерости свій страх і від нього не звільнитись. Ісус ризикує і по- людськи програє. Його програш Бог перемінив у воскресіння. Без ризику і посвяти власного життя не можливо стати батьком, священиком. Багато життєвих покликань вимагають присвяти і ризику – вибрати раз і назавжди. Боже, дай нам бажати і любити те, що нам наказуєш. Слухати Бога і просити про бажання і сили виконати Його волю, яка для нас є найкращою”.

IMG_0966IMG_0998

12 годин, які більше 500 молодих людей повели разом добіг до кінця. Несподіванкою стала весільна арка, яка чекала в боковій частині храму. Кожен пройшовши нею отримав з рук єпископа Віталія амфору, на спогад про чудо в Кані Галілейській, де почувши слова Марії : “що лиш скаже вам – те й робіть” -  слуги ризикнули і повірили в неможливе, а вода стала вином.

IMG_1025IMG_1029IMG_1044IMG_1083IMG_1060

БІЛЬШЕ ФОТОСПОГАДІВ

 

 
Історія дієцезії
Єпископи
Прокатедра Київ
Катедра Житомир
Дієцезіальні комісії
Навчальні заклади
Релігійна діяльність
Деканати та парафії
Ордени і Згромадження
Чин дів
Рухи та спільноти
Санктуарії
 
 
Copyright © 2008-2018. Київсько-Житомирська дієцезія. Power by: ArtGattino