title-ecclesia

Відпуст св. Варвари в Бердичеві

P1170582Попри те що, в Бердичеві випало багато снігу, парафіяни та гості поспішають до святині. Вівтарі храму були надзвичайно майстерно прикрашені квітами. Кожна деталь композиції підкреслювала ранг даного Свята. Відчувалося,що сестри гоноратки вклали багато часу та вміння в оздоблення Храму. 4 грудня в парафії св.Варвари в м.Бердичеві відпуст. В цей день католицька Церква відзначає свято Св. Варвари. На календарі ІІ неділя Адвенту. Маємо подвійну нагоду прославляти Господа. Свята Літургія відбулась з обрядом впровадження мощей благословенного Владислава Буковинського.

Святу Месу концелебрував єпископ Ян Пурвінський. Радісними оплесками присутні привітали Владику Яна. Відчувалася повага і шана  до свого єпископа. Гостей та парафіян привітав настоятель кс.Віталій Бартковяк. Прибули також священники, які працювали в Бердичеві. Прибула делегація отців кармелітів на чолі з кс.Рафалом Мишковський ОСD та сестер терезянок з настоятелькою с.Ернестою.

P1170561

На відпусті також був   присутній мер міста Василь Константинович Мазур, котрий привітав єпископа емерита. Серед громади вірних, були присутні депутати, голови польських товарист. На проповіді єпископ Ян Пурвінський приблизив постать благословенного. Коротко розповів його біографію. Владислав Буковинский (1904-1947) народився в Бердичеві та охрещенний в костелі св.Варвари. Екселенція підкреслив значення чеснот віри, надії та любові в нелегкому житті даного священника, котрий пережив гоніння за віру підчас комуністичного терору. Роспад Імперії, Голоди й Війни.

P1170544

Він не зламався в радянському лагері. Виявив бажання служити, нести Добру Новину потребуючим. Реліквіарій з мощами бл.Владислава зостав поміщений в стіну, в наві, з правої сторони від Головного вітара. Обличчя присутніх променіло радістю і гордістю за свого земляка, який удостоївся перебування в лику блаженних. Після Євхаристії відбулось благословіння дітей.

P1170619

Блаженний Владиславе, молись за нас. 

Владислав Рудніцький

 
Історія дієцезії
Єпископи
Прокатедра Київ
Катедра Житомир
Дієцезіальні комісії
Навчальні заклади
Релігійна діяльність
Деканати та парафії
Ордени і Згромадження
Чин дів
Рухи та спільноти
Санктуарії
 
 
Copyright © 2008-2018. Київсько-Житомирська дієцезія. Power by: ArtGattino