title-ecclesia

Довічні обіти в абатстві сестер-бенедиктинок

IMG_8883

Звичайна, молода дівчина з Білорусі, під натхненням Святого Духа залишивши світ, покинувши свою Батьківщину, вступила на шлях євангельських рад, отримала нове ім’я - с. Августина і подолавши довгу дорогу випробувань свого покликання, прийняла остаточне рішення посвячення себе виключно Богу і 24 вересня  склала урочисті монаші обіти в абатстві сестер- бенедиктинок в Житомирі.

Святу Месу, під час якої сестра підтвердила своє рішення бути вірною своєму покликанню, очолив Апостольський Адміністратор єпископ Віталій Скомаровський у співслужінні з прибулими священиками. Євангеліє читав диякон, акцент якого видавав білоруське походження -  рідний брат сестри Августини.  Після прочитання Євангелії, єпископ від імені Церкви запитав про готовність сестри Августини ревно йти шляхом євангельських рад.

IMG_8852

В проповіді єпископ Віталій пригадав, що в такий день треба дякувати Богу за покликання, бо воно є рідким даром. «Кожне покликання є особливим. Ми радіємо, бо покликання є знаком Божого дару. Це ознака Божої благодаті. Саме Бог дає покликання, а людина відповідає.  Дорога покликаного – це дорога за Христом. Це дорога на якій людина відкриває і знаходить Бога, тому це дорога захоплення і радості.

… Люди йшли за Ісусом, з ним було цікаво. Він говорив з силою, бачили діла Божі, коли люди чули його – вони раділи.  На цій дорозі ти, дорога сестро,  будеш бачити і відкривати великі діла Божі, те що Бог є живий і діє, якщо ми йому довіряємо.  Хто ж може очікувати від Ісуса дарів, як не той, хто все йому присвятив і віддав свою любов, волю і надію? Бог не ходить в боржниках. Тим, хто його шукає він обіцяє свою близькість і дружбу. Він каже – я назвав вас своїми друзями.

Ця дорога теж є дорогою страждань і хреста. В цьому людському житті є час на сміх, на танці, є час на смуток і сльози. Це є нормальне людське життя. І життя християнина не є особливим з цього погляду, так само і життя монаше. В цьому житті, є різні сторони цього життя.  Кожна людська дорога позначена хрестом. Але Бог обіцяє  свою вірність і поміч, у відповідь на нашу вірність, Він завжди буде поруч, в радості і смутку. В перемогах і труднощах. Тому обіти, які сьогодні складає наша сестра - це є також молитва, щоб Бог дав нам дар вірності і сили».

IMG_8845

Після проповіді відбувся сам обряд складення вічних обітів. Під час співу літанії до Всіх Святих сестра лежала хрестом, що символізує смирення і залежність від Бога.

IMG_8872IMG_8882

Монаші обіти сестра Августина склала на руки матері – абатиси Клари Свідерської, зобов’язуючись до життя Євангелією, яка виражена у трьох євангельських радах. Підписання формули обітів відбулось на вівтарі, після чого з рук єпископа сестра отримала обручку, як знак того, що назавжди є зарученою Господу; отримала також чорний вельон та кукулю – особливий бенедиктинський одяг та бревярій, на якому буде молитись, прославляючи Господа.

IMG_8895IMG_8901IMG_8916IMG_8940

Сьогодні монастир сестер бенедиктинок наповнювався радістю та вдячністю, яку після закінчення Святої Меси всі присутні були запрошені розділити на святковій трапезі.

IMG_8950IMG_8987

ФОТО

 
Історія дієцезії
Єпископи
Прокатедра Київ
Катедра Житомир
Дієцезіальні комісії
Навчальні заклади
Релігійна діяльність
Деканати та парафії
Ордени і Згромадження
Чин дів
Рухи та спільноти
Санктуарії
 
 
Copyright © 2008-2018. Київсько-Житомирська дієцезія. Power by: ArtGattino