title-ecclesia

Нові священики в Київсько- Житомирській дієцезії

IMG_7246

Спекотне літнє сонце підігрівало температуру в повітрі. Таким був ранок 25 червня. Але це нікого не злякало. Ще за годину до початку Святої Меси на території храму св.. Софії було людно, з'їжджались гості з різних куточків, священники з усієї України, сестри- монахині. В цей день Київсько - Житомирська дієцезії отримала 3 нових священиків та одного диякона. 

Перед початком Святої Меси урочиста процесія на чолі з настоятелем храму св. Софії вийшла зустріти Апостольського Нунція архієписокопа Клаудіо Ґуджеротті, який очолив Літургію. IMG_6982IMG_7009

 Співслужили Достойному Гостю єпископ Ян Пурвінський, монсеньйор Пйотр Тарнавський та численно зібрані священики.

 IMG_7081

На урочистість прибуло багато гостей. Храм згуртував рідних, друзів, знайомих, що приїхали з різних міст України, а також з Польщі та Гомеля на Білорусі, бо саме звідти походять неопресвітери, аби спільно пережити з нововисвяченими священиками таку важливу і радісну подію їхнього життя.

IMG_7360

Проповідь архієпископа Клаудіо Ґуджеротті була наповнена глибоким змістом і посланням, скерованих до цих молодих хлопців, які сьогодні мали отримати дар свячень.

IMG_7136

Про те, що їх чекає у житті, і якими вони мають бути, про те, як ставитись до ближніх, і про дар Любові, який вони отримали і яким мають ділитись.

 

Після проповіді вибрані, відповідаючи на питання єпископа, висловили свою готовність прийняття обов'язків, які випливають зі свячень та склали приречення послуху Ординарію.

IMG_7156

Коли присутні співали літанію до Всіх Святих, кандидати до свячень, на знак найбільшого приниження перед Богом лежали хрестом. Цей знак є також знаком їх повного безумовного віддання себе Богу та готовності виконувати Його волю. Після літанії наступив найбільш урочистий момент: через покладення рук та молитву консекрації архієпископ Клаудіо Ґуджеротті висвятив нових священиків та диякона.

IMG_7170IMG_7187IMG_7195IMG_7251IMG_7286IMG_7289Після чого, всі присутні священики покладали на них свої руки. А настоятелі вдягали диякона у дальматику , а неопресвітерів у стулу та орнат. Кожен з неопресвітерів підходив до єпископа, і той намащував долоні олією Крижма, а потім – вручав їм хліб та чашу з вином, а також уділяв кожному з ним знаку миру.

IMG_7386

На закінчення урочистої Святої Меси не бракувало слів вдячності від тих, котрі сьогодні отримали свячення пресвітерату та дияконату.

IMG_7478IMG_7519

Довго не стихали овації після подяк для єпископа Яна, бо це саме він приймав вже сьогоднішніх священників до семінарії, а пізніше тихою присутністю та молитвою супроводжував всі роки. Перед тим, як всі присутні отримали урочисте благословення, єпископ Ян звернувся зі словами вдячності до тих людей, які захищали віру та пронесли її крізь роки, незважаючи на переслідування. І це завдяки ним, їхнім молитвам була можливою сьогоднішня урочистість, в якій Церква отримала нових священиків. Нунцій Клаудіо Ґуджеротті, у притаманному для нього стилі, жартуючи, показав всім на єпископа Яна, поставивши його у приклад та передав неопресвітерам вітання від Папи Римського Франциска уділяючи всім Папського благословення.

IMG_7572

ФОТО

 
Історія дієцезії
Єпископи
Прокатедра Київ
Катедра Житомир
Дієцезіальні комісії
Навчальні заклади
Релігійна діяльність
Деканати та парафії
Ордени і Згромадження
Чин дів
Рухи та спільноти
Санктуарії
 
 
Copyright © 2008-2018. Київсько-Житомирська дієцезія. Power by: ArtGattino