title-ecclesia

Католики Житомира попрощалися зі своїм Пастирем

IMG_6323

Такої кількості людей площа перед храмом св. Софії давно вже не пам’ятає. Всі вони зібрались разом, щоб в сонячний теплий день попрощатись зі своїм Пастирем  Архієпископом Петром Мальчуком. Святу Літургію очолив єпископ Ян Пурвінський у співслужінні із зібраними священиками. Урочистість Пресвятих Тіла і Крові Христового мала сумний настрій. Осиротіла паства з’єдналась на молитві. Багато хто не міг стримати сльози. Море квітів та людських сердець, які сьогодні на цій площі бились в унісон.                                       

Труну з тілом Архієпископа Петра винесено перед храмом на останню його Месу в Житомирі.

IMG_6370IMG_6373IMG_9792

Під час проповіді єпископ Ян наголосив на найціннішому, що маємо – Тіло і Кров Господні, які часто приймав померлий архієпископ, звершуючи Святі Меси.

IMG_6420IMG_6435IMG_6439

На закінчення Святої Меси зі словами співчуття звернулись представники влади та Провінціальний Міністр Провінції Братів Францисканців о. Даниїл Ботвіна, який дякував брату Геркуляну, який був першим Провінціальним Міністром Братів та багато зробив для Провінції св. Михаїла Архангела, до якої належав померлий, обіцяючи молитовну пам'ять за свого співбрата у св. Францискові.

IMG_6450

Після Святої Літургії єпископ Ян дякував Архієпископу Петру за вірне служіння, просячи Доброго Бога прийняти до Себе душу померлого. Хвилина молитви і процесія з труною рушила навколо кафедрального храму йдучи центральною вулицею міста до семінарійного костьолу.

IMG_6559IMG_6625IMG_9815

 І хоч це не було заплановано, але чекаючи на катафалк, тіло Архієпископа Петра внесли всередину. Може це було волею померлого Владики, щоб останній раз бути в храмі, де служив Господу та Його пастві 9 років?

IMG_6595IMG_9822

Труна з тілом Пастиря поїхала до Києва, але всі ми віримо, що він дивиться на нас з Неба, де ми з ним зустрінемось.

ФОТО

 
Історія дієцезії
Єпископи
Прокатедра Київ
Катедра Житомир
Дієцезіальні комісії
Навчальні заклади
Релігійна діяльність
Деканати та парафії
Ордени і Згромадження
Чин дів
Рухи та спільноти
Санктуарії
 
 
Copyright © 2008-2018. Київсько-Житомирська дієцезія. Power by: ArtGattino