title-ecclesia

Подвійне свято в Житомирі

IMG_5292

15 травня, урочистість Зіслання Святого Духа, в кафедральному храмі св. Софії була небуденною. В цей день, майже 250 католиків з усіх парафій Житомира прийняли таїнство миропомазання з рук архієпископа Петра Мальчука. На початку святої Меси Архієпископ зазначив, що Таїнство Миропомазання, яке сьогодні буде уділене є необхідним для доповнення благодаті хрещення. Практика Східних Церков підкреслює головним чином єдність християнського втаємничення. Практика латинської Церкви чіткіше виражає спільність нового християнина зі своїм єпископом – слугою єдності своєї Церкви, а також її католицькість й апостольськість. Наслідком миропомазання є повне вилиття Святого Духа, який уперше зійшов на апостолів у день П'ятдесятниці.

IMG_5216

IMG_5301IMG_5302IMG_5343

Після проповіді розпочався обряд таїнства Миропомазання. Кандидати до отримання цього таїнства відновили обітниці хрещення і визнали віру. Після цього єпископ разом зі священиками, простягнувши руки над головами всіх кандидатів, молилися про вилиття Святого Духа. Потім настав час найголовнішої частини таїнства. Архієпископ виконував жест рукопокладання, що символізує передання дару Святого Духа. А потім, з допомогою о. Віктора Маковського та о. Віталія Бартковяка, чоло вірян змащувалось спеціально приготованою речовиною – миром, промовляючи такі слова: «Прийми печать дару Святого Духа». Миропомазаний стає свідком Живого Ісуса, міцніше з'єднується з Христом, зміцнює свій зв'язок із Церквою, і повинен свідчити про християнську віру словом, яке супроводять діла.

IMG_5347IMG_5371IMG_5382

Піднесений настрій всіх присутніх та гарячі серця, готові служити Богу Єдиному зігрівали площу перед храмом і холод не був такий відчутний.IMG_5482IMG_5516

Укріплені Тілом Господа у святому Причасті, всі разом співали літаніє до Пресвятої Діви Марії та в урочистій процесії йшли за Господом Євхаристійним.IMG_5490IMG_5502

На завершення Урочистої Святої Меси не бракувало слів вдячності Архієпископу за уділене Таїнство. А зі своєї сторони Архієпископ вручив пам’ятні дипломи парафіянам : Станіславу та Марії Гонгало, пану Едварду багатолітньому міністранту, п. Регіні Смірновій органістці храму, п. Ядвізі Поліщук керівнику дитячого хору «Дзвіночки», які більше 20 років свого життя присвятили служінню у храмі св. Софії. Радість всіх зібраних продовжилась спільним святкуванням перед храмом.

 IMG_5572

Такий день, буває раз на декілька років. Господь у Своєму Милосерді хоче укріплювати, підтримувати та давати сили у свідченні про Нього. І за це DEO GRATIAS!

ФОТОГРАФІЇ

 
Історія дієцезії
Єпископи
Прокатедра Київ
Катедра Житомир
Дієцезіальні комісії
Навчальні заклади
Релігійна діяльність
Деканати та парафії
Ордени і Згромадження
Чин дів
Рухи та спільноти
Санктуарії
 
 
Copyright © 2008-2018. Київсько-Житомирська дієцезія. Power by: ArtGattino