title-ecclesia

Відкриття пам'ятника в с.Івниця Андрушівського району

img_1989

153 років тому, саме 10 травня відбулася битва Січневих Повстанців з  військами царськими під Івницею. Загинуло понад 100 повстанців, - як поляків так і українців, які боролись за "За нашу і вашу свободу ...".  10 травня 2016 року в Івниці було посвячено пам'ятник на честь цієї події. Пам'ятник був створений завдяки ініціативі Міжнародної асоціації польських підприємців, за підтримки посольства Польщі в Києві.               Відкрив пам'ятник президент Асоціації та Голови Ради сільських. На церемонії були присутні почесні гості: Архієпископ Петро Мальчук, ординарій Київсько - Житомирський, керівник консульського відділу посольства Польщі в Києві Рафал Вольські, генеральний консул Польщі у Вінниці Томаш Олейнічак, представники місцевих органів влади на різних рівнях.

img_1983img_1991

Консул Рафал Вольські представив історію битви під Івницею і силуети повстанських командирів. Вони проливали свою кров за свободу. Консул Вольські наголосив на важливості цієї події для сучасної України, якою є кров кращих синів і дочок, які борються на Сході, які торують свій шлях до свободи.

CAM00741

Архієпископ освячуючи пам'ятник підкреслив, що пролиття крові має сенс в поєднанні з кров'ю Ісуса Христа, яку Він невинно пролив на Хресті. Можна вбити тіло, але не можна вбити душу. Можна порушити право людей на свою власну історію, мови, але ви не можна вирвати те, що найдорожче з людської душі. А тим найдорожчим є віра в Бога і любов до Батьківщини. За віру в Бога і любов до Батьківщини повстанці - поляки і українці пролили свою кров в нерівному бою. Не можна забути про них, сказав Архієпископ. Якщо нація втрачає пам'ять, вона не матиме ніякого майбутнього.

CAM00776

img_2000

о. Ярослав Гіжицький

 
Історія дієцезії
Єпископи
Прокатедра Київ
Катедра Житомир
Дієцезіальні комісії
Навчальні заклади
Релігійна діяльність
Деканати та парафії
Ордени і Згромадження
Чин дів
Рухи та спільноти
Санктуарії
 
 
Copyright © 2008-2018. Київсько-Житомирська дієцезія. Power by: ArtGattino