title-ecclesia

Прем’єра фільму «Попєлушко. Свобода в нас» у Києві та Житомирі

У середу, 14 квітня у храмі св. Миколая, що в Києві, відбулася презентація фільму «Popiełuszko. Свобода в нас».

 

«Це була потреба серця, і цьому варто було присвятити частину життя», – так говорив автор і режисер Рафал Вєчинський, розповідаючи про створення фільму та відповідаючи на запитання присутніх та представників ЗМІ.

 

Бажання зняти фільм про священика Попєлушко в пана Рафала виникло ще в 1997 році. Режисер розповів, що не хотів, аби правда про той час була забутою і щоб єдиною згадкою про ті страшні часи були лише порожні полиці в магазинах, а не ламання людей. Презентація розпочалася о 18:15 проводив її о. Павло Вишковський ОМІ. Вітальне слово скерував Його Преосвященство Станіслав Широкорадюка. Генеральний Вікарій Київсько-Житомирської Дієцезії заохотив присутніх не забувати про священиків-мучеників: «Вони стали жертвами людської ненависті й окропили землю своєю святою кров’ю. Приклади життя і служіння цих священиків так потрібні для нашого народу…». Висловити свою повагу й підкреслити цінність священика прийшов і Апостольський Нунцій в Україні Архієпископ Іван Юркович. У своїй промові Його Високопреосвященство нагадав, що зараз триває рік священства – особливий час, коли ми щиро дякуємо і палко молимося за своїх священиків. Дар священства нам подарований самим Богом. «Цінімо священиків, адже вони живуть для своєї пастви. О. Єжи Попелушко та багато інших священиків віддали своє життя, щоб у наших серцях зберегти віру». Священик учить нас вірності Богу, перемагати зло добром, бути внутрішньо вільними, жити в правді. Режисер Рафал Вєчинський вдало наблизив до нас постать такого священика. Його праця у створені фільму тепер приносить плоди, адже за рік фільм подивилися більше 1,5 млн. глядачів.

 

Прем’єра фільму триває й зараз: в Україні, Італії, Канаді та інших країнах світу. Два роки режисер досліджував та збирав подробиці з життя о. Єжи. До створення фільму залучили людей, які знали о. Попєлушко особисто. Зі спогадів очевидців були використані різні деталі (як тримав чашку, як усміхався), щоб якнайбільше наблизитися до справжнього образу священика. При зйомках були задіяні оригінальні архіви. У стрічці знімалися також люди, які особисто знали о. Попєлушко. Самі зйомки, монтаж фільму забрали 7 років копіткої праці та колосальні кошти. Та ті, хто переглянув стрічку, з упевненістю можуть сказати: «Було варто докласти зусиль, щоб фільм вийшов на екран». Адже режисер по-особливому передав людську тривогу та несамовиту довіру до Бога, які жили в серці отця Попєлушко. Нелегкий життєвий шлях священика, постійно скерований до Вічного, наводить на одну лише думку: ПРАВДА ІСНУЄ, І ВОНА БЕЗСМЕРТНА!

Після короткої розповіді про ідею, мету та зйомки фільму Рафалу Вечинському можна було задати запитання, чим і скористалися журналісти. Думаю свою цікавість чи професійне діло задовольнив кожний. На закінчення презентації звучали слова подяки всім присутнім та організаторам. «Особлива вдячність о. Павлу Вишковському, без зусиль якого прим΄єра фільму в Україні не відбулася б», зазначив Рафал Вєчинський.

Пізніше розпочався показ фільму.

10 квітня о годині 19:00 відбулася презентація фільму в Житомирі у  храмі святого Йоана з Дуклі.

Одна молода дівчина відгукнулася про фільм так: «У залі панувала глибока тиша - відчувалося, що люди не просто переглядають черговий фільм, а переживають події разом з героями. Після перегляду фільму я особисто  відкрила для себе на прикладі головного героя, що священик може бути не лише глибоко віруючою і гуманною людиною, а ще й великим патріотом. Цей фільм розповідає про тяжкі для польського народу 80-ті роки минулого століття - внутрішні переживання простих людей,  лихо, що їх спіткало, і лише в молитві вони знаходили порятунок. Фільм є надзвичайно емоційним. Коли вбивають отця Попелушко, важко стримати сльози… «Господи, невже ж є такі жорстокі люди?»

 

Кому ж, як не нам, українцям, розуміти біль польського народу з приводу замученого священика? Адже наша Батьківщина свого часу мала тисячі священиків, які віддали своє життя, не зрікшись Бога! Це завдяки їм ми сьогодні маємо достатньо священиків, без яких важко уявити наше релігійне життя.

 

 

Католицький Медіа-Центр

 
Історія дієцезії
Єпископи
Прокатедра Київ
Катедра Житомир
Дієцезіальні комісії
Навчальні заклади
Релігійна діяльність
Деканати та парафії
Ордени і Згромадження
Чин дів
Рухи та спільноти
Санктуарії
 
 
Copyright © 2008-2018. Київсько-Житомирська дієцезія. Power by: ArtGattino