title-ecclesia

Пастирський лист Єпископа Київсько-Житомирської дієцезії Яна Пурвінського

Пастирський лист Єпископа Київсько-Житомирської дієцезії Яна Пурвінського з нагоди відвідин реліквій Святої Терези від Дитяти Ісуса.

Улюблені Брати й Сестри!

Вже скоро будемо мати радісні дні. В нашу Дієцезію прибудуть реліквії Св.Терези від Дитяти Ісуса з м.Лізьє у Франції.

Після відвідин Архідієцезії Львівської та Дієцезії Луцької  24 -26.04  квітня реліквії прибудуть до нашої Дієцезії. Найперше у парафію Христа Царя всесвіту у Новограді – Волинському. Далі Реліквії відвідають Житомир  від 26 квітня і до 30 квітня, Бердичів від 30 kвітня і до 01 травня, та Київ від 01 травня і до 05 травня.

 

Улюблені в Христі! Посеред багатьох Святих Тереза від Дитятка Ісуса прославляється у Церкві від 17 травня 1925 року, коли Папа Пій ХІ оголосив про Її канонізацію, названа Малою Терезою, щоб відрізнити її від Святої Терези з Авілі Вчителя Церкви. ЇЇ день святкуємо 1 жовтня.

 

Господь Ісус сказав: Істинно кажу вам: Якщо ви не навернетеся і не станете, як діти, не ввійдете в Небесне Царство (Мт 18,3) Характеризуючою якістю св.Терези від Дитятка Ісуса є дух дитинство Божого. Вона прямувала до святості малим шляхом. Ця дорога до святості полягає в наступному: щоб кожна людина пізнала свою малість і нікчемність, а пізнавши не боялася цього, лише всього очікувала відкохаю чого Бога, а також щоб не тривожилася своїми помилками.

 

Свята казала: «Вже нічому не дивуюсь, нічим не засмучуюся, коли бачу свою слабкість і щодня сподіваюсь відкрити нові недосконалості». Ми також на шляху святості маємо відкрити, так як Свята в простоті та щирості свої недосконалості, і опертися на Бога як дитина на свого отця. Ми не повинні втрачати відваги та прямувати вперед, не зважаючи, що так часто самі себе чинимо негідними жодної благодаті.

 

Цю повну довіру Господу Богу Свята підтримувала навіть перед самою смертю. Хоча вмирала молодою маючи тільки 24 роки, однак повністю довірилася Божій любові. Казала: «Добрий Бог завжди мені допомагав. Я розраховую на Нього. Хоч би терпіння досягли найвищого ступеню – я впевнена що Він мене ніколи не зоставить». Як бачимо – це дорога живої віри, надії та любові, отож найкоротший і найбезпечніший шлях .

 

Цієї короткої дороги вчитимемося від Св.Терези під час відвідин її реліквій у нашій Дієцезії.

 

Свята Тереза – це жертва з любові. Вона каже, «що ніколи не давала Богу нічого окрім любові». Йдучи за покликом серця забувала про себе, щоб повністю належати до Господа Бога. Це проявилося в її житті через повну відданість та погодження із волею Божою, через досконале виконання волі Божої на протязі усього життя. Щоб іти цією дорогою любові маємо у нашому житті палко виконувати усі наші щоденні учинки з прагненням любові Ізбавителя, і так утішимо Його Серце та виявимо, що Його кохаємо: коли говоримо, мислимо та виконуємо всі свої обов’язки і переживаємо терпіння з любові до Бога. Любов не відчуває тягаря, усе витримає, уся труднощі подолає – бо Господь нас підтримує своєю міццю та силою. .... тим, які люблять Бога, ..... усе співдіє на добро”. (Рим 8,28).

 

Свята Тереза вже у дитинстві об’явила свою велику любов до ближніх через милостині, котрі подавала жебракам. Будучи монахинею прислуговувала старим сестрам та опікувалася хворими.

 

Однак найбільшу любов до ближніх виявляє через палкі зусилля заради вічного спасіння  душ людських.   Для навернення душ людських засилала до Бога палкі молитви чинивши покутні учинки та різні відречення. Навіть у небі хотіла б працювати заради цього. «Без сумніву через молитву та жертву можна допомагати місіонерам» - так Свята із впевненістю говорила. Жила та діяла як місіонер душ людських. Цього духа турботи про спасіння несмертельних душ маємо вчитися від Св.Терези.

 

Дорогі Брати й Сестри! Нехай Свята Тереза виблагає нам у Бога благодать, щоб ми йшли цією малою дорогою святості до Господа, щоб ми повністю віддались Богу і кохали Його палкою любов’ю, а також любили своїх ближніх, поспішаючи до них із допомогою в їхніх моральних та матеріальних потребах.

 

Також прошу Вас усіх – нехай цей час відвідин реліквій на Україні, буде часом молитов до Святої Терези про нові покликання до священства та чернечого життя. Вона - патронка місій, такождуже багато молилася за священиків та місіонерів. Тепер будучи так близько Божого трону в небі хай зішле на нашу Дієцезію і на Україну дощ покликань, щоб ми могли приготувати нових священиків до душпатирської праці на наших землях.

 

Щоб приготуватися до відвідин реліквій Святої Терези розпоряджаюсь, щоб в усіх парафіях 15 квітня розпочати новенну до Святої Терези згідно поданих текстів, а лист прочитати 11 квітня.

 

Свята Тереза молись за нас, щоб ми були гідні обітниць Христових!

 

+ Ян Пурвінський

Єпископ Києво-Житомирський

 

09.04.2010

Житомир

 
Історія дієцезії
Єпископи
Прокатедра Київ
Катедра Житомир
Дієцезіальні комісії
Навчальні заклади
Релігійна діяльність
Деканати та парафії
Ордени і Згромадження
Чин дів
Рухи та спільноти
Санктуарії
 
 
Copyright © 2008-2018. Київсько-Житомирська дієцезія. Power by: ArtGattino