title-ecclesia

Пастирський лист Архієпископа Мечислава Мокшицького
???

Дорогі брати в Христовому священстві!
Богопосвячені особи!
Дорогі в Христі Брати і Сестри!

1363245563_khorkhe_mario_bergolo_20130313Habemus papam – вже вкотре в історії Церкви кардинал-протодиякон сповістив нам велику радісну звістку – маємо папу, Франциска. Середа 13 березня 2013 року виразним почерком вписалася в життя кожного християнина, який в католицькій Церкві віднайшов дорогу освячення.

Цей день ще раз підтвердив перемогу Того, який був даний Церкві – Духа Правди й Утішителя. В контексті цієї події особливо звучать слова, записані в 55 розділі Книги Пророка Ісаї: «Думки бо мої – не ваші думки, і дороги ваші – не мої дороги, – слово Господнє. Бо так, як небо вище від землі, так мої дороги вищі від доріг ваших і думки мої вищі від думок ваших» (Іс 55, 8-9).

Ми були свідками того, з яким зацікавленням коментатори політичного життя останніми днями дискутували про те, хто мав би стати папою, і яку програму мав би обрати для того, щоб далі керувати Церквою. Всі вони наче забули, що Церква – це Божа інституція, якою керує Господня міць і мудрість. Сьогодні бачимо, що помилялися ті, що забули про Божі думки та дороги.

Возлюблені в Христі!

Розділяючи радість Церкви, пригадаймо одні з перших слів, сказані новообраним папою Франциском І, який появившись в ложі базиліки святого Петра сказав: «Розпочнімо разом цю дорогу братерства, любові, взаємодовір'я».  Це запрошення Святіший Отець скерував до всіх нас без винятку. Щирим серцем і охочим духом відгукнімося на цей заклик і не залишмо його без нашої відповіді. Братерство, любов, довіра нехай громадять нас на подячній молитві за Голову Церкви – папу Франциска. Нехай вони будуть нашою відповіддю на прохання Святішого Отця: «Перед тим, як уділю Вам благословення прошу вас помолитися до Господа про благословення для мене».

Будучи римсько-католицькою спільнотою Церкви в Україні, переповненою духом радості, виражаймо Господу в подячній молитві наші благання в наміреннях папи. Знаємо, що в Урочистість святого Йосипа, о 10.30 год. (за київським часом), в Римі відбудеться інаугурація понтифікату. Прошу, щоб як зовнішній прояв нашої єдності з Намісником Святого Петра, в тій же годині лунали дзвони усіх наших святинь, а в неділю 24 березня 2013 року після головної Святої Меси перед виставленими Пресвятими Дарами ми разом заспівали гімн «Тебе Боже славимо». Новий папа обрав собі ім’я Франциск і тим самим вибрав за свого покровителя святого Франциска з Асізі. Для нас цей вибір є наче дороговказ, щоб ми, так як святий Франциск,  проголошували світу покірну, просту дорогу миру і добра. Тому до подячного співу «Te Deum» доєднаймо францисканську молитву, якою завершую моє до Вас звернення, довіряючи Триєдиному Богу шлях служіння папи Франциска.

Господи, зроби мої руки проявом Твого миру,

і туди, де ненависть, дай мені принести Любов,

і туди, де образа, дай мені принести Прощення,

і туди, де незгода, дай мені принести Єдність,

і туди, де обман, дай мені принести Істину,

і туди, де сумнів, дай мені принести Віру,

і туди, де розпач, дай мені принести Надію,

і туди, де морок, дай мені принести Світло,

і туди, де горе, дай мені принести Радість.

Допоможи мені, Господи,

не стільки шукати розради, скільки утішати,

не стільки шукати розуміння, скільки розуміти,

не стільки шукати любові, скільки любити.

Бо хто віддає — той одержує,

хто забуває себе — знову себе знаходить,

хто прощає — тому прощається,

хто вмирає — той відроджується у Вічному житті.

 

 

Разом з усіма римсько-католицькими Єпископами України
від щирого серця Вас благословляю

 

Архієпископ Мечислав Мокшицький
Львівський Митрополит
Голова Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України

 

 
Історія дієцезії
Єпископи
Прокатедра Київ
Катедра Житомир
Дієцезіальні комісії
Навчальні заклади
Релігійна діяльність
Деканати та парафії
Ордени і Згромадження
Чин дів
Рухи та спільноти
Санктуарії
 
 
Copyright © 2008-2018. Київсько-Житомирська дієцезія. Power by: ArtGattino