title-ecclesia

Лист солідарності Конференції Єпископів Польщі
t5
У середу, 19 березня 2014 р., на ім'я Блаженнішого Святослава Шевчука, Глави УГКЦ, та архиєпископа Мечислава Мокшицького, Митрополита Львівського латинського обряду, Голови Конференції Римо-Католицьких Єпископів в Україні, надіслано лист за підписами проводу Конференції Єпископів Польщі, в якому висловлено солідарність та братню підтримку українському народові.
Подаємо текст звернення:
Від 12 до 13 березня 2014 р. у Варшаві відбулося 364 пленарне засідання Конференції Єпископів Польщі. У ході зустрічі польські єпископи ще раз висловили солідарність українському народові і засвідчили духовну єдність з українцями.
   У повідомленні, виданому після пленарного засідання, єпископи наголосили на наступному рішенні: "[Ми] продовжуватимемо підтримувати Україну в її боротьбі за свободу і територіальну цілісність". Також владики закликали "молитися про мирне вирішення зростаючої конфлікту" і підтримали дії Карітас-Польща і Пошти Республіки Польща, адресовані до наших вірних і людей доброї волі. Ці дії дозволять прийти з конкретною підтримкою сім'ям, які живуть в Україні.

"Перед лицем останніх сумних подій, в момент нападу на територіальну цілісність України, ми хотіли б повторити слова нашої братської солідарності і підтримки для українського народу. Виражаючи духовну єдність, звертаємось за Вашим посередництвом до пастирів і віруючих усіх діючих на всій території України Церков і християнських громад. Ми сподіваємось, що постійна молитва перед Богом допоможе розрядити напругу і хвилювання, а перед лицем завданої народу шкоди і несправедливості, зміцнить й об'єднає вас у солідарності.

Черпаючи від Бога силу, заради формування ладу і солідарного майбутнього повторюємо до всіх слова перестороги, записані в нашому спільному повідомленні до народів Польщі та України: "Ненависть і насилля завжди є виразом деградації як для окремої людини, так і цілої нації. Натомість прощення, братерство, співчуття, підтримка і любов стають міцним і надійним фундаментом культури людського співіснування".

Підписались:

Його Високопреосвященство Станіслав Гондецкі, Архієпископ і Митрополит Познанський, Голова Конференції Єпископів Польщі

Його Високопреосвященство Марек Йендрашевскі, Архієпископ і Митрополит Лодзький, заступник Голови Конференції Єпископів Польщі

Його Преосвященство Войцех Поляк, єпископ-помічник Гнєзненський, Генеральний Секретар Конференції Єпископів Польщі

за матеріалами:episkopat.pl

 
Історія дієцезії
Єпископи
Прокатедра Київ
Катедра Житомир
Дієцезіальні комісії
Навчальні заклади
Релігійна діяльність
Деканати та парафії
Ордени і Згромадження
Чин дів
Рухи та спільноти
Санктуарії
 
 
Copyright © 2008-2018. Київсько-Житомирська дієцезія. Power by: ArtGattino