title-ecclesia

Хресна Дорога для безхатченків у Святошинській парафії

Khresna_Doroha_dlya_bezkhatchenkiv_u_Svyatoshynskiy_parafiyi_3

2 березня 2017 року в парафії Воздвиження святого Хреста, що на Святошині (Київ), відбулося богослужіння Хресної Дороги, організоване для безхатченків.

Зустріч пройшла під патронатом католицької харитативної організації «Карітас-Спес», одна з благородних справ милосердя якої – годувати бездомних і нужденних. Саме тому зустріч розпочалася опівдні, з благодійного обіду в храмі. А вже після братньої трапези відбулася традиційна великопісна Хресна Дорога.

Khresna_Doroha_dlya_bezkhatchenkiv_u_Svyatoshynskiy_parafiyi_1

Вступне привітальне слово до зібрання сказав голова «Карітас-Спес» о. Петро Жарковський. Він закликав присутніх разом у молитві пережити Хресну Дорогу, а також звернути увагу на Хрест і Спасіння у Христі. Особливу увагу о. Петро зосередив на тому, що саме Христос є нашою дорогою, світлом і спасінням. Про це важливо пам’ятати під час Великго Посту, найважливіше в якому – не відмовитися від м’яса чи інших матеріальних благ, а зазирнути до глибин своєї душі й учинити так, аби вичистити звідти гнів і злобу, і завдяки цьому допомогти бідному, допомогти іншій людині. Саме тому під час посту належить більше уваги приділяти молитві, покаянню, відновленню душі, формуванню відповідальності за свою душу.

Khresna_Doroha_dlya_bezkhatchenkiv_u_Svyatoshynskiy_parafiyi_2

 

Також із вітанням виступили Кам’янець-Подільський єпископ-помічник Радослав Змітрович і о. Ян Дудек. Пряму трансляцію зустрічі вели «Радіо Марія» й телебачення «EWTN».

Богослужіння Хресної Дороги попровадив о. Ян Дудек. До цієї давньої молитви долучилися й присутні безхатченки, які по черзі брали на рамена Хреста й несли його до наступної стації. Після Хресної Дороги один із безпритульних висловив від імені всіх присутніх слова подяки отцям-кармелітам, із допомогою яких вони змогли пережити зиму, не замерзнути і не захворіти.

Khresna_Doroha_dlya_bezkhatchenkiv_u_Svyatoshynskiy_parafiyi_4

 

Наприкінці зустрічі єпископ Радослав Змітрович сказав проповідь, кожне слово якої спрямовувало думки вірних на любов до ближнього, любов до Воскреслого Христа, який сам є Любов. Як підкреслив владика, щаслива людина – та, яка здобула в житті любов, а не багатство. Адже Ісус хоче, аби щасливі були всі, і багаті, і бідні. Єпископ Радослав образно проілюстрував людські пошуки: взявши до рук шматок хліба, розламав його й показав, що кожній надломленій половинці бракує іншої, яка абсолютно їй пасує. Так і люди шукають того, що пасувало б їм. Хтось вважає, що йдеться про роботу, добробут, гроші... Але все це, наголосив єпископ, не те. Кожній людині абсолютно пасує лише Господь.

Життєві приклади з проповіді єпископа Радослава дозволили вірним глибше зрозуміти богословський сенс любові, яку повсякчас шукають люди. Знову й знову він наголошував, що Христос любить тебе, любить тебе, любить тебе...

Згодом усі присутні взяли участь в обряді цілування хреста й отримали благословення від єпископа Радослава. Завершив зустріч спільний перегляд фільму режисера Мела Ґібсона «Страсті Христові».

Валентин Дунаєв, Католицький Медіа-Центр

 
Історія дієцезії
Єпископи
Прокатедра Київ
Катедра Житомир
Дієцезіальні комісії
Навчальні заклади
Релігійна діяльність
Деканати та парафії
Ордени і Згромадження
Чин дів
Рухи та спільноти
Санктуарії
 
 
Copyright © 2008-2018. Київсько-Житомирська дієцезія. Power by: ArtGattino