title-ecclesia

Урочистості Матері Божої Святого Скапулярію у Бердичеві
Berdychiv-2015_2
Тисячі прочан з багатьох країн та міст України цього року прибули до Бердичева, щоб взяти участь у Урочистостях Матері Божої Святого Скапулярію. 18 паломницьких груп цього року прибули з різних міст України, до їх складу входили вірні з України, Бразилії, Італії, Польщі, Білорусії, Молдови, США та Австрії.
Найменшим паломником, який прибув до Бердичева став Михайло Цихановський з Києва, йому лише 3 місяці, а найстаршим паломником стала Олена Юрчина з Віньківців, Хмельницької області – 78 років.

Традиційно у перший день урочистостей, після обіду на площі святого Йоана Павла ІІ зустрічали піші паломницькі групи. Першою прибула до Бердичева група велосипедистів з Понінки, Хмельницької області, які цього року вперше приїхали як велосипедне паломництво. Також після кількарічної перерви відновилось паломництво з Андрушівки до Бердичева. Найбільша піша паломницька група, яка налічувала 648 вірних, - це 23-те Францисканське паломництво Шепетівка-Полонне-Бердичів. А найдовше - сім днів - до Бердичева йшло 18-те Київське паломництво Київ-Фастів.

Berdychiv-2015_1

Berdychiv-2015_1Після прийняття усіх груп паломників відбулась Служба Божа, яку очолив єпископ Станіслав Широкорадюк, ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії, який також пішки прибув до Бердичева разом з Францисканським паломництвом, а також численні священики. Проповідь виголосив отець Мігель Маркес Кальє OCD, настоятель Іберійської провінції Ордену Босих Кармелітів з Іспанії.

Berdychiv-2015_3

Berdychiv-2015_4

У другий день урочистостей, 19 липня, перед початком урочистої Літургії на площі перед Всеукраїнським Санктуарієм Матері Божої Святого Скапулярію відбулось освячення пам'ятника святому Йоана Павлу ІІ. Спочатку усіх вірних приступніх на площі реліквіями святого Йоана Павла ІІ благословив архиєпископ митрополит Львівський Мечислав Мокшицький. А почесну місію освячення памятника виконав єпископ Київсько-Житомирської дієцезії Ян Пурвінський.

Berdychiv-2015_5

Урочиста Літургія розпочалась о 11-ї годині. Очолив її архиєпископ, митрополит Ризької Архідієцезії (Латвія) Збігнев Станкевич, а співслужили йому архиєпископ, митрополит Львівський Мечислав Мокшицький та архиєпископ Петро Мальчук, ординарій Київсько-Житомирської дієцезії. Також були присутні: єпископ Станіслав Широкорадюк, ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії, єпископ Броніслав Бернацький, ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії, єпископ Віталій Скомаровський, ординарій Луцької дієцезії, єпископ Леон Дубравський, ординарій Камянець-Подільської дієцезії, Ян Пурвінський, єпископ Київсько-Житомирської дієцезії, Радослав Змітрович, єпископ-помічник Камянець-Подільської дієцезії та численні священики.

Також прибули на Урочистості представники Ордену Босих Кармелітів з закордону: отець Мігель Маркес Кальє OCD, настоятель Іберійської провінції Ордену Босих Кармелітів з Іспанії, Краківську провінцію Ордену Босих Кармелітів представляв заступник провінціала отець Андрій Рушала OCD, а також делегат провінціала в Україні отець Петро Гевельт OCD. Також брав участь у Урочистій Літургії отець Іван Цихуляк, настоятель парафії святого священномученика Йосафата Української Греко-Католицької церкви у Бердичеві.

Berdychiv-2015_7

Під час Літургії особливо ревною молитвою вірні огортали Україну, просячи миру та заступництва у Матері Божої Святого Скапулярію та святого Йоана Павла ІІ.

Berdychiv-2015_9

Відвідали святкування в Бердичеві також і представники дипломатичних місій з Польщі, Румінії та Японії. Зокрема Офіційний представник Парламенту Польщі Ян Джєджічак, Надзвичайний посол Японії Шигекі Сумі, Консул Посольства Республіки Румунія в Україні Марін Шегеу, Консул Республіки Польща у Вінниці Кшиштоф Росінські, Делегація Повяту Вроцлавського з Польщі на чолі зі старостою Романом Потоцьким, а також представники державної, обласної, міської та районної влади.

Berdychiv-2015_8

Berdychiv-2015_9

На завершення Літургії до вірних звернулись архиєпископ митрополит Львівський Мечислав Мокшицький, архиєпископ Петро Мальчук, ординарій Київсько-Житомирської дієцезії та представники Ордену Босих Кармелітів з-закордону: отець Мігель Маркес Кальє OCD, настоятель Іберійської провінції Ордену Босих Кармелітів з Іспанії та заступник провінціала Краківської провінції Ордену Босих Кармелітів отець Андрій Рушала OCD. Також звернувся до усіх зібраних настоятель бердичівської парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії та хранитель Санктуарію отець Рафаїл Мишковський OCD, який подякував всім людям, "парафіянам та не тільки", представникам влади, добродіям за допомогу в організації та проведенні Урочистостей Матері Божої Святого Скапулярія. Він також запросив до слова для привітання заступника голови Житомирської обласної державної адміністрації Ярослава Лагуту, народного депутата України Олександра Ревегу та бердичівського міського голову Василя Мазура. Також представники влади привітали з ювілеєм архиєпископа ординарія Київсько-Житомирської дієцезії Петра Мальчука, який у переддень Урочистостей святкував своє 50-річчя.

Після закінченні Літургії всі бажаючі могли прийняти шату Марії - Святий Скапулярій, який накладали отці босі кармеліти.

Максим Железницький

Фото – Юрій Мельник

 
Історія дієцезії
Єпископи
Прокатедра Київ
Катедра Житомир
Дієцезіальні комісії
Навчальні заклади
Релігійна діяльність
Деканати та парафії
Ордени і Згромадження
Чин дів
Рухи та спільноти
Санктуарії
 
 
Copyright © 2008-2018. Київсько-Житомирська дієцезія. Power by: ArtGattino