title-ecclesia

СВЯТЕ ПАСХАЛЬНЕ ТРИДЕННЯ В ПРОКАТЕДРІ СВЯТОГО ОЛЕКСАНДРА

Закінчився час Великого Посту, вся Церква перейшла в переживання Святого Пасхального Тридення.
IMG_9919Пасхальне Тридення, розпочинається у Великий Четвер, коли Спаситель на Тайній Вечері перед Своєю смертю установив Таїнство Священства та Євхаристії. Ця подія, під час Великої П’ятниці, переходить у споглядання Ісуса, що повис між небом і землею на хреснім дереві, на якому Він об’явив нам безмежну любов Бога, якою Бог, віддав себе за неї.

Стоячи біля хреста разом з Матір’ю нашого Спасителя, Свята Церква запрошує нас стати біля Господнього гробу, у якому, як каже Св. Апостол Павло: «Бог відпочив сьомого дня від усіх діл своїх» (Євр 4,4). Від цієї миті все створіння чуває і очікує на славне та світле Господнє Воскресіння, яким Христос Своєю смертю подолав смерть. Зло немає більше останнього слова тому, що Господь, Розп’ятий і Воскреслий, силою Божої любові затріумфував над злом.
В Великий Четвер, в Прокатедрі Святого Олександра Святу Месу звершив Ординарій Київсько-Житомирський, Архієпископ Петро Мальчук разом із священиками парафії св. Олександра, а також отцями домініканцями, братами меншими францисканами. Проповідь виголосив Архієпископ Петро (мр3).

IMG_9931Під час святої Меси Архієпископ Петро омив ноги 12 чоловікам. Обряд омивання ніг у Великий Четвер – давня християнська традиція, яка відтворює смирення Ісуса Христа, який під час Тайної Вечері омив ноги своїм учням, кажучи: "Я дав вам приклад, щоб, як Я зробив вам, так і ви робили".

Після Святої Меси процесійною ходою Пресвяті Дари були перенесенні до Темниці, де залишаться для вшанування та Адорації до Літургії Великої П’ятниці. В Великий Четвер по завершенні Літургії наступає «оголення вівтаря», тобто з нього знімається скатертина як знак зради, самотності та оголення Ісуса перед хресною смертю.

IMG_9944Другим днем Пасхального Тридення є Велика П’ятниця. В цей день, єдиний протягом року, не звершується Свята Меса. В прокатедрі св. Олександра Літургію Великої П’ятниці очолив Архієпископ Петро, священики парафії св. Олександра, священики інших Київський спільнот та парафій. В цей день разом з присутніми молився Апостольський Нунцій в Україні, Архієпископ Томас Едвард Ґалліксон з своїм секретарем Монсеньйором Пйотром Тарнавскім.

IMG_9941Священик із міністрантами в тиші прийшли до вівтаря, перед яким Архієпископ та диякон пали долілиць і певний час лежали молячись мовчки. Після молитви наступила наступна частина Літургії – Літургія Слова. Після Літургії Слова , читання Страстей Господніх Архієпископ проголосив проповідь (мр3).  Потім наступила Вселенська молитва. В цей день ця молитва є більш урочиста. Кожній із дев’яти молитов передує коротке повчання. Молитви співаються як префації, і кожна з них має свою тему.

Після Вселенської молитви наступила наступна частина – поклоніння хресту. Диякон вніс хрест закритий фіолетовою тканиною та передав його настоятелю паIMG_9972рафії  о. Віталію, який відкривав хрест, тричі співаючи: «Ось дерево хреста, на якому повисло спасіння світу» – а всі присутні відповідали співом: «Прийдіте, поклонімось». Після чого наступив час, коли всі вірні присутні, разом із священнослужителями могли Адорувати хрест, підходячи до нього приклонившись та поцілувавши.

IMG_0004Після поклоніння та вшанування хреста, відбулося уділення Святого Причастя. Після чого процесією перенесено Пресвяті Дари до гробу Господнього, де залишили для вшанування та Адорації до Літургії Великої Суботи.

Третєм днем Пасхального Тридення є Велика Субота.

IMG_0015Головував Святій Месі Архієпископ Петро, співслужили з ним, Апостольський Нунцій в Україні та численно зібрані священики. Свята Літургія розпочалася благословенням вогню перед прокатедрою, опісля було запалено Пасхальну свічку, "Пасхал" який в процесійній ході диякон вніс до середини костьолу. Костьол на той час залишався без світла. Диякон вніс запалений Пасхал до костьолу проголошуючи "Світло Христа", цей спів пролунав тричі. Потім люди запалили від пасхалу свічки, які принесли цього дня з собою.

IMG_0024 Пасхал встановили на спеціальній підставці, на амвоні окаджено Месал – і розпочасвя спів гімну Exultet, який звіщає Великдень.

Після пасхальної молитви розпочалася Літургія Слова – короткий виклад історії спасіння, який, однак, є тривалішим читанням, ніж на звичайних св. Месах. Після Літургії Слова Архієпископ Петро проголосив проповідь. (Євангеліє та проповідь мр3)

IMG_0028 Після читань настав час для співу Літанії до Всіх Святих, потім – освячення води, якою священик окроплює всіх вірних, та відновлення хрещальних обітниць. Після проповіді наступила наступна частина Літургії, Святе Хрещення та Миропомазання дорослих.

На закінчення Святої Літургйї після урочистого благословення, целебранс освятив великодні страви.

Фото з Літургії Великої Суботи

 
Історія дієцезії
Єпископи
Прокатедра Київ
Катедра Житомир
Дієцезіальні комісії
Навчальні заклади
Релігійна діяльність
Деканати та парафії
Ордени і Згромадження
Чин дів
Рухи та спільноти
Санктуарії
 
 
Copyright © 2008-2018. Київсько-Житомирська дієцезія. Power by: ArtGattino